TwitterFacebookPinterestGoogle+

29 lipca – zbiórka krwi przed Urzędem

image_pdfimage_print

29 lipca w godzinach od 10.00 do 15.00, przed Urzędem Dzielnicy Ursynów odbędzie się kolejna zbiórka krwi organizowana wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”. Zbiórka jest kontynuacją akcji „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa.

Od początku akcji tj. 6 maja zebraliśmy prawie 34 litry. Jednym słowem – do trzech razy sztuka! Liczymy, że „40 litrów krwi na 40 lecie Ursynowa” dzięki Państwa pomocy zostanie zebrane już na kolejnej zbiórce 29 lipca. Jesteśmy z Was dumni! Tak duże zainteresowanie świadczy tylko o tym, że takie akcje są bardzo potrzebne.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czeka tysiące chorych. Oddając krew ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia.

Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!

Podczas zbiórki krwi odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Klub „Krewki Ursynów” zaplanował zbiórki krwi do końca roku w terminach:

  • 26 sierpnia
  • 30 września
  • 28 października
  • 25 listopada

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał na początku marca. Liczy ponad 50 członków. Spotkania odbywają się w naszym Ratuszu, dwa razy w miesiącu. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie: www.krewkiursynow.pl.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Program Rodzina 500 plus – nowy okres zasiłkowy

Już od 1 sierpnia 2017 r. mieszkańcy Ursynowa będą mieli możliwość ponownego złożenia wniosków o przyznanie prawa do świadczenia z programu Rodzina 500 plus na...

Trwają konsultacje uchwały antysmogowej dla Mazowsza

Z zapisami uchwały antysmogowej mieszkańcy Mazowsza mogą zapoznawać się już od 20 lipca. Projekt dokumentu przygotowany przez naukowców, ekspertów i urzędników został zawieszony na stronie...

E-rada 5: Pilnuj telefonu

Większość Polaków posiadających konto bankowe deklaruje, że ma świadomość istnienia form płatności z wykorzystaniem telefonu komórkowego – stwierdzają autorzy raportu NBP „Postawy Polaków wobec obrotu...

Zamknij