TwitterFacebookPinterestGoogle+

60. międzynarodowy wyścig kolarski „Dookoła Mazowsza” – prolog na Ursynowie

image_pdfimage_print

We wtorek, 25 lipca br. o godzinie 15.30 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (dojazd od ul. Poleczki) odbędzie się prezentacja ekip, które zgłosiły się do 60. międzynarodowego wyścigu kolarskiego „Dookoła Mazowsza”. Pięciodniowa impreza rozpocznie się prologiem na Ursynowie (jazda na czas na krótkim, 2,5 kilometrowym odcinku –– start o godzinie 16.00), a zakończy 29 lipca w Kozienicach.

Na liście startowej sześćdziesiątej edycji znalazło się dotychczas 13 ekip krajowych i tyleż samo zagranicznych. W gronie startujących są zarówno czołowi polscy kolarze, jak i mocne drużyny zagraniczne z Białorusi, Czech, Danii, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji i Ukrainy. W gronie faworytów wymienia się utytułowanych torowców – mistrza świata Adriana Teklińskiego, Czecha Aloisa Kankovsky’ego, Niemca Lukasa Lissa, Greka Christosa Volikakisa, a także Polaków – Kamila Zielińskiego (Domin Sport), Sylwestra Janiszewskiego i Grzegorza Stępniaka (obaj z Wibatech 7R Fuji) czy młodego Szymona Krawczyka (Voster Uniwheels).

Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla amatorów-miłośników kolarstwa, którzy nie chcą ograniczyć się do biernego obserwowania rywalizacji zawodowców. W dniu prologu kolarze-amatorzy będą mogli wystartować na identycznej trasie, co uczestnicy wyścigu i porównać swoje czasy z rezultatami profesjonalnych zawodników. Drugą okazją do sprawdzenia się będzie ostatni etap w Kozienicach, gdzie na tej samej pętli przeprowadzony zostanie wyścig dla amatorów.

„Dookoła Mazowsza” jest jednym z najstarszych polskich wyścigów, jego historia sięga wręcz lat 20-tych ubiegłego stulecia. W 1925 roku przeprowadzono bowiem pierwszą w Polsce etapową imprezę dla cyklistów i był nią właśnie „Bieg Wokół Województwa Warszawskiego”.

 Program 60. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza:

  1. lipca – prolog (2,5 km na czas) Warszawa, Tor Wyścigów Konnych Służewiec.
  2. lipca – 1 etap Teresin- Teresin 168 km
  3. lipca – 2 etap Grodzisk Mazowiecki – Grodzisk Mazowiecki 170 km
  4. lipca – 3 etap Odrzywół – Odrzywół  168 km
  5. lipca – 4 etap Kozienice – Kozienice 165 km

Źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *