TwitterFacebookPinterestGoogle+

Audi lunar quattro w filmie „Obcy: Przymierze”

image_pdfimage_print

Księżycowy łazik Audi lunar quattro debiutuje w filmowym przeboju gatunku science fiction. Wyreżyserowany przez Ridleya Scotta film „Obcy: Przymierze” na ekrany polskich kin wejdzie 12 maja 2017 roku. Pojazd zbudowali eksperci Audi w kooperacji z niemieckim start-up’em „Part-Time Scientists”. Łazik już wkrótce ma naprawdę wyruszyć w Kosmos.

Ridley Scott wykorzystał Audi lunar quattro w filmie „Obcy: Przymierze“ – najnowszej części serii „Obcy“. Załoga statku-kolonii Przymierze odbywa podróż na oddaloną planetę. Przybywszy tam, znajduje prawdziwy, dziewiczy raj. Jednak w rzeczywistości, jest to mroczny, niebezpieczny świat. Gwiezdni podróżnicy narażeni są na niewyobrażalne niebezpieczeństwo i muszą podjąć brawurową próbę ucieczki. Audi lunar quattro jest częścią wyposażenia statku Przymierze i wspiera bohaterkę Faris (Amy Seimetz) podczas nawigacji i eksploracji nieznanej planety.

Występ Audi lunar quattro w filmie to efekt współpracy wytwórni filmowej Twentieth Century Fox i Audi. „ ,Obcy‘ to dla nas doskonały sposób prezentacji zbudowanego przez Audi łazika księżycowego i pokazania futurystycznych rozwiązań technicznych w wizjonerskim otoczeniu” – mówi Giovanni Perosino, vice-szef działu Międzynarodowej Komunikacji Marketingowej Audi AG.

„Współpraca Fox i Audi przy filmie ,Obcy: Przymierze‘ to dobra okazja, by pokazać innowacyjne prace badawcze Audi” – mówi Zachary Eller, kierujący w wytwórni Twentieth Century Fox współpracą marketingową z partnerami. „Bardzo nas cieszy, że możemy kontynuować długoletnią współpracę z Audi. Dzięki niej, nasi twórcy filmowi mogą wprowadzać do swoich ‘futurystycznych światów’ prawdziwe, a jednocześnie przełomowe rozwiązania techniczne.”

Dodatkiem do wysokobudżetowej produkcji jest krótkometrażowy film, przygotowany przez Twentieth Century Fox wraz z agencją 3AM i Audi, nakręcony na jednym z większych planów tego filmu. Pokazuje on Audi lunar quattro podczas jednej z misji w przestrzeni ładunkowej statku Przymierze. Łazik odkrywa tu niezidentyfikowaną formę życia, która czai się w ciemnościach. Krótkometrażowy film „Obcy: Przymierze x Audi lunar quattro“, obejrzeć można tu: http://youtu.be/5fEmCnStgac.

Niezależnie od występów w filmie, Audi lunar quattro przygotowuje się do prawdziwej misji na Księżyc. Cztery pierścienie, wraz z zespołem pod przewodnictwem Roberta Böhme, założyciela i prezesa firmy „Part-Time Scientists”, pracowały nad stworzeniem łazika od roku 2015. Eksperci Audi wspierają berliński start-up przede wszystkim swoimi kompetencjami w zakresie napędu na cztery koła i lekkiej konstrukcji oraz doświadczeniem w pracach nad pojazdami z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in (e-tron).

Konstruktorzy, optymalnie dobierając odpowiednie materiały, zredukowali ciężar pojazdu do zaledwie 30 kg. Audi lunar quattro składa się w 85 procentach z aluminiowych komponentów, stworzonych w zakładach Audi w Ingolstadt na drukarkach 3D. Ruchomy panel słoneczny zaopatruje łazika w energię. Do tego dochodzi inteligentna technika napędu quattro i wydajny silnik e-tron. Akcja „Misja na Księżyc” zbliża się ku ostatecznej realizacji. Już w niedalekiej przyszłości, pionierski łazik Audi lunar quattro wyruszy na Księżyc.

Więcej na temat historii powstania Audi lunar quattro oraz na temat partnerstwa z wytwórnią Twentieth Century Fox można znaleźć na stronie www.audi.com/mission.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Zaczarowany park

Na Ursynowie jest wiele zaczarowanych miejsc. Park za Kopą Cwila należy właśnie do takich zakątków. Powstał jako inicjatywa obywatelska mieszkańców okolicznych budynków. Park jest mały...

Oszczędzaj na rachunkach za prąd, zamień słońce w energię z IKEA

Inwestycja w fotowoltaikę prosta i dostępna niczym produkty wyposażenia domu? Z IKEA to możliwe! Nowy program IKEA. Energia Słoneczna dla Domu to instalacje fotowoltaiczne dopasowane...

Rekrutacja na staż w ramach II edycji programu „Energia dla Przyszłości”

Już po raz drugi Ministerstwo Energii wspólnie z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA, PGE Polską Grupą Energetyczną SA oraz Polskim Koncernem Naftowym ORLEN SA ogłaszają nabór kandydatów na roczny, płatny staż w ramach II...

Zamknij