TwitterFacebookPinterestGoogle+

Bieg Konstytucji coraz bliżej!

image_pdfimage_print

To już 28. odsłona Biegu Konstytucji 3 Maja, z którym zmierzy się 6000 biegaczy. Startującym będą towarzyszyć zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „Biegu z Maskotką”. Rejestracja powoli dobiega końca. Na nieco ponad tydzień przed biegiem została pula niespełna 100 pakietów startowych.

–  Sezon ulicznych biegów oficjalnie zaczynamy od 28. Biegu Konstytucji 3 Maja, w którym wystartuje blisko 7000 uczestników, aby wspólnie uczcić ważne historyczne wydarzenie, jakim było uchwalenie pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Bieg Konstytucji to także pierwsza w tym roku impreza z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, która wyjątkowo uświetni warszawskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Zostało już tylko 100 pakietów startowych!

W poniedziałek, 23 kwietnia, zapisanych było już ponad 5900 zawodników. Limit biegaczy wynosi 6000. By znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

Opłacony pakiet można odebrać w biurze zawodów zlokalizowanym w siedzibie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (ul. Rozbrat 26, pokój 109). Harmonogram funkcjonowania biura zawodów znajduje się tutaj.

W dniu biegu, 3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit zapisów, będą przyjmowane tylko zgłoszenia od osób spoza Warszawy. Tego dnia biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych zostaną przeniesione pod trybunę główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3). Zapisy i odbiór pakietów będą możliwe w godzinach 8.00-9.30.

W pakiecie uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę.

Trasa biegu

W tym roku z pięciokilometrową trasą, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., zmierzy się aż 6000 biegaczy. Biegowi głównemu towarzyszyć będą zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „7. Oshee Biegu z Maskotką”.

Zawodnicy wystartują w czwartek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut.

Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych biegaczy. Po raz siódmy wystartuje Oshee Bieg z Maskotką. W odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowano 1000 pakietów startowych, w skład których wejdzie numer startowy, pamiątkowy medal oraz koszulka. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów. Warunkiem uczestnictwa w tym biegu jest start ze swoją ulubioną maskotką. Dzieci rozpoczną zmagania o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Młodzi zawodnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2007 – 2009, 2010 i młodsi.

Zostań wolontariuszem 28. Biegu Konstytucji

Trwa nabór chętnych, którzy podczas 28. Biegu Konstytucji 3 Maja będą wspierać organizatorów i uczestników wyścigu. Wolontariat to szansa na udział w przygotowaniach jednej z większych patriotycznych imprez biegowych w Polsce i zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń.

Do zadań wolontariuszy będzie należało:

  • praca w punktach informacyjnych,
  • wsparcie biura zawodów,
  • wsparcie biura prasowego,
  • obsługa mediów i gości VIP,
  • pomoc przy przygotowaniu oprawy i dekoracji imprezy,
  • wręczanie medali,
  • wręczanie wody na półmetku i w strefie mety,
  • wydawanie posiłków regeneracyjnych,
  • obsługa szatni i depozytów,
  • zarządzanie parkingami i miejscami do parkowania.

Zgłoszenia można przesyłać do poniedziałku, 30 kwietnia, na adres: PMiazgowska@aktywnawarszawa.waw.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

#AktywnieNadWisłą, czyli otwieramy sezon letni

Majówka to już tradycyjnie czas uruchamiania żeglugi w Warszawie. Z jakiego pokładu będzie można spoglądać na miasto w tym sezonie oraz jak aktywnie spędzić czas...

Trzeci Maja na Ursynowie

W ramach obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja zapraszamy mieszkańców Ursynowa do udziału w trzech koncertach. Dwa z nich odbędą się 3 maja, a ostatni 6...

Nocne jazdy testowe dla klientów Volkswagen Home

Volkswagen Home, który mieści się na warszawskiej Woli przy ul. Karolkowiej 30, znany jest jako wyjątkowe miejsce prezentowania i sprzedaży nowych Volkswagenów. Niedawno Volkswagen Home...

Zamknij