https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie

image_pdfimage_print

W piątek, 23 lutego ok. godz. 23.00 wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na ul. F. Płaskowickiej.  Wyłączona z ruchu zostanie południowa jezdnia pomiędzy ulicami rtm. W. Pileckiego i Stryjeńskich. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią północną.

Zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia ul. F. Płaskowickiej, od skrzyżowania z ul. rtm. W. Pileckiego do skrzyżowania z ulicami Dereniową i Stryjeńskich. Kierowcy jadący od strony ul. Puławskiej przejadą na drugą jezdnię przewiązkę na wysokości jednostki Straży Pożarnej – na północnej jezdni będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Zlikwidowane zostanie rondo na skrzyżowaniu z ul. rtm. W. Pileckiego, a w jego miejsce wytyczone będzie zwykłe skrzyżowanie. Uwaga, jadący ul. F. Płaskowickiej od strony al. Komisji Edukacji Narodowej nie będą mogli skręcić w lewo w ul. rtm. W. Pileckiego w kierunku Os. Kazury. Rondo na skrzyżowaniu z ulicami Dereniową i Stryjeńskich zostanie utrzymane, ale wlot tej ostatniej ulicy od strony południowej zostanie zwężony do jednego pasa ruchu.

Zmiany będą dotyczyły również pieszych i rowerzystów. Całkowicie zamknięty będzie chodnik po południowej stronie ulicy i droga dla rowerów pomiędzy ulicami rtm. W. Pileckiego i Polskie Drogi a tymczasowa droga dla rowerów zostanie wytyczona po północnej stronie ulicy.

Likwidacji ulegną przystanki Pileckiego 02 i Stryjeńskich 02 zlokalizowane po południowej stronie ul. F. Płaskowickiej. W zamian zostaną uruchomione przystanki zastępcze przy ul. Dereniowej i przy ul. rtm. W. Pileckiego, bezpośrednio przed skrzyżowaniami z ul. F. Płaskowickiej.

ETAP 2

W kolejnym etapie prac (wykonawca nie podał jeszcze terminu) połączenie z ul. F. Płaskowickiej stracą ulice Braci Wagów i F.M. Lanciego. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo w każdej relacji na skrzyżowaniu z al. Komisji Edukacji Narodowej. Zwężony będzie także wlot ul. F. Płaskowickiej na skrzyżowanie z ul. J. Rosoła.

Budowę Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli drogi ekspresowej S2 realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa 18,5 km trasy od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” została podzielona na trzy odcinki realizowane przez różnych wykonawców (A na Ursynowie, B w Wilanowie i C w Wawrze). Przewidziana jest m.in. budowa: drogi ekspresowej posiadającej dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, tunelu pod Ursynowem, mostu przez Wisłę i pięciu węzłów drogowych. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Eksperci obalają dziesięć mitów na temat powietrza w Warszawie

Znawcy problematyki jakości powietrza zmierzyli się z dziesięcioma najbardziej utrwalonymi mitami dotyczącymi smogu. Zdaniem ekspertów stołeczne powietrze jest coraz lepsze, choć osiągnięcie norm wciąż wymaga...

Nowy plac zabaw w Powsinie

Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury, nadszedł czas na odnowę placu zabaw....

Na Ursynowie rusza program „Aktywny Sześciolatek w I klasie”

Na Ursynowie rusza pionierski projekt edukacyjny „Aktywny Sześciolatek w I klasie". Celem projektu jest wspieranie wszechstronnego i zharmonizowanego rozwoju dziecka w sferze intelektualnej, fizycznej i...

Zamknij