https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

Budżet partycypacyjny – ruszają spotkania dyskusyjne

image_pdfimage_print

Zapraszamy warszawiaków do udziału w spotkaniach, które będą okazją do poznania i dyskusji na temat ponad 2000 pomysłów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego. W stolicy odbędzie się ponad 100 spotkań, pierwsze już dzisiaj!

22 stycznia zakończyło się zgłaszanie projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2019. W tym roku jest ich 2433. Najwięcej projektów dotyczy Ursynowa – ponad 270. Na drugim miejscu jest Mokotów – 261, na trzecim Praga-Południe –221, zaraz za nimi Białołęka – 206. Wszystkie zgłoszone pomysły można przejrzeć na stronie.

Od poniedziałku, 26 lutego do niedzieli, 18 marca br. w każdej dzielnicy odbędą się spotkania, na których zaprezentowane zostaną zgłoszone projekty. Mieszkańcy mogą przyjść, zadać pytania autorom zgłoszonych pomysłów oraz pracownikom urzędu, zgłosić uwagi, wyrazić swoje poparcie lub sprzeciw. Na podstawie zgłoszonych uwag, autorzy pomysłów, będą mogli dokonać zmian w swoich propozycjach.

URSYNÓW

Dyskusje o pomysłach z obszaru Zielony Ursynów

26 lutego (poniedziałek), godz. 17:30-20:30 – Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12B, sala widowiskowa

Dyskusje o pomysłach z obszaru Ursynów Wysoki Północny

27 lutego (wtorek), godz. 17:30-21:00 – Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, 3 piętro

1 marca (czwartek), godz. 17:30-21:00 – Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, sala im. J.U. Niemcewicza

– Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach i rozmowy o zgłoszonych pomysłach. To bardzo ważne, żeby ulepszyć zgłoszone propozycje tak, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby mieszkańców – mówi Justyna Piwko, koordynatorka warszawskiego budżetu partycypacyjnego.

W jaki sposób można dyskutować o zgłoszonych pomysłach?

  • internetowo – wypowiadając się na forum dyskusyjnym lub wysyłając wiadomość z pytaniem lub propozycją zmian bezpośrednio do autora pomysłu;
  • na spotkaniach dyskusyjnych w swojej dzielnicy.

Co dalej?

Trwa weryfikacja zgłoszonych pomysłów. Do 21 marca br. autorzy pomysłów, za pośrednictwem pracowników urzędu, mogą wprowadzać poprawki do swoich projektów. Pracownicy urzędów dzielnic i jednostek sprawdzą możliwość realizacji zgłoszonych pomysłów – ich weryfikacja zakończy się do 8 maja br. Od 15 do 30 czerwca br. mieszkańcy będą mogli zagłosować na propozycje, które uznają za ciekawe i potrzebne. Realizacja wybranych przez warszawiaków pomysłów rozpocznie się w przyszłym roku.

Sami zobaczcie – budżet partycypacyjny

Zrealizowaliśmy już cztery edycje budżetu partycypacyjnego w poszczególnych dzielnicach Warszawy. Mieszkańcy zgłosili 10  tys. projektów, z których realizowanych jest lub będzie 2631, których budżet wyniesie ponad 200 mln zł. W głosowaniu, co roku, bierze udział ok. 10% mieszkańców Warszawy. Efekty pomysłów mieszkańców widać w całej Warszawie. Dzięki nim powstały nowe ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe, place zabaw dla dzieci, czy nowe nasadzenia zieleni. W przestrzeni miejskiej pojawiają się nowe ławki do odpoczynku, chodniki, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych. Organizowane są potańcówki, pokazy kina plenerowego, a także zajęcia w domach kultury. Obecnie realizujemy 5. edycję budżetu partycypacyjnego, w której mieszkańcy zdecydują o rozdysponowaniu ponad 64 mln zł. Aktualnie z pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego zrealizowanych zostało 325 projektów (97%) spośród 336 wybranych do realizacji. W drugiej edycji zostało zrealizowanych już 93% projektów (599 z 644 wybranych do realizacji). W trzeciej edycji 85% projektów (651 z 770).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

„Dzień kobiet z cytologią” [ZAPROSZENIE]

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie (dorosłe, bez ubezpieczenia również)  do skorzystania z możliwości wykonania bezpłatnego badania cytologicznego w dniach 5-9 marca 2018 r. w godzinach 14:00-18:00,...

Dni profilaktyki zdrowia psychicznego w Ośrodku Synapsis

Zapraszamy do udziału w dwunastej edycji naszych Dni Otwartych, która odbędzie się w dniach  3-4 marca 2018 roku w siedzibie NZOZ Synapsis na Ursynowie pod...

Kaznowska: Transport zbiorowy przejmie 65% podróży w Warszawie

Rozwój komunikacji miejskiej w najbliższych latach doprowadzi do przejęcia kolejnych pasażerów z transportu samochodowego – zadeklarowała podczas zorganizowanej przez Executive Club konferencji „Infrastruktura Polska i...

Zamknij