TwitterFacebookPinterestGoogle+

Burmistrz odpowiada.

image_pdfimage_print

W codziennej korespondencji przychodzi do naszej redakcji wiele pytań zadawanych przez mieszkańców Ursynowa. Dotyczą spraw małych i dużych. Wszystkie są godne uwagi. Od dzisiaj zaczynamy szukać odpowiedzi na te pytania u osób, które są naszymi przedstawicielami w Radzie Dzielnicy Ursynów, w Radzie Miasta Warszawy czy Zarządzie Dzielnicy Ursynów. Pierwsze trzy pytania wybrane z poczty internetowej:

1. Kiedy administracja samorządowa reprezentowana przez burmistrzów i prezydenta miasta przeniesie prawo własności gruntów, na których za zgodą tej administracji wzniesiono budynki, do których osoby finansujące ich budowę nie nabyły – w świetle obowiazującego prawa – prawa własności lub wkrótce wraz z upływem okresu dzierżawy prawo to utracą na rzecz tego samorządu ?

Upraszczając : kiedy warszawiacy – ursynowianie staną się właścicielami ziemi, na której znajdują się lokale za których wybudowanie zapłacili ?

2. Jak Pan zamierza przyśpieszyć realizację budowy ul. Ciszewskiego-bis, czy to jest możliwe? Miasto co prawda wpisało tę inwestycję do WPF, ale dopiero na lata poza 2020. Jest to temat, który na Ursynowie budzi wiele emocji. Mieszkańcy czekają na to połączenie od lat. Budowa ul. Nowokabackiej w pierwszej kolejności może spowodować paraliż komunikacyjny dzielnicy. W tej kadencji może ruszyć przecież budowa POW na odcinku ursynowskim, samochody z południa będą chciały przedostać się przez wąskie gardła placu budowy,a tu jeszcze będzie zwiększony ruch spoza dzielnicy z Wilanowa, Konstancina i Góry Kalwarii. Czy nie uważa Pan, że budowa ul. Nowokabackiej  w pierwszej kolejności jest po prostu niekorzystna dla dzielnicy?
3. W projekcie budżetu na rok 2015 r. jest pozycja – budowa Domu Tradycji Ursynowa, 6,5 mln zł. Czy będzie chciał Pan zrealizować tę inwestycję. W swoich wypowiedziach dużo mówi Pan o dużym domu kultury, a co z tym „małym” na Zielonym Ursynowie?

Odpowiedzi na w/w pytania udzielił Robert Kempa, burmistrz Dzielnicy Ursynów.

 

 

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Ewa Świętochowska Odpowiedz

    nie usłyszałam co z naszym domem kultury?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Publikacja „Ursynów. Podsumowanie kadencji 2010-2014″

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z publikacją „Ursynów. Podsumowanie kadencji 2010-2014", w której przedstawiono w skrócie największe osiągnięcia tego okresu. - Najważniejsze obszary, w których...

Burmistrz nie jest uzdrowicielem.

Na kolejne spotkanie z burmistrzem Piotrem Guziałem, do Szkoły Podstawowej nr 319 im. Marii Kann, przybyli mieszkańcy okolic ulic ZWM i Bacewiczówny. To kolejne spotkanie...

Piętnaste spotkanie.

Na 15 spotkanie z Burmistrzem Ursynowa znaleźli czas mieszkańcy okolic ulic Dereniowej, Herbsta,Jastrzębowskiego, Malinowskiego, Hawajskiej. Burmistrz wyprzedzając pytania mieszkańców przypomniał  między innymi na jakim etapie jest...

Zamknij