TwitterFacebookPinterestGoogle+

Chcą fontanny w parku. Petycja u burmistrza

image_pdfimage_print

2 listopada 2017 r. stowarzyszenie Otwarty Ursynów złożyło do Burmistrza Dzielnicy Ursynów petycję w sprawie  odnowienia fontanny i zbiornika wodnego w Parku im. Romana Kozłowskiego.

Petycja została poparta przez około 500 osób. Podpisy były zbierane tradycyjnie na kartach poparcia i elektronicznie. Zgodnie z prawem petycja powinna być rozpatrzona bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia jej złożenia.

Do tej pory panowało przekonanie, iż teren, na którym znajduje się niecka fontanny objęty był roszczeniami, ale z ostatniej odpowiedzi Biura Spraw Dekretowych na wniosek o udostępnienie informacji publicznej wynika, iż akurat obszar, na którym znajduje się fontanna nie jest objęty roszczeniami.

Zdaniem Piotra Skubiszewskiego przewodniczącego Otwartego Ursynowa ostatnie informacje z ratusza potwierdzają, iż odbudowa fontanny nie jest bez szansy. Zarówno brak roszczeń, a także mała ustawa reprywatyzacyjna, istniejący miejscowy plan, to narzędzia, które powinny zostać wykorzystane do stworzenia parku im. Kozłowskiego pod Kopą Cwila zawierającego fontannę. Z kolei zdaniem Dariusza Strojewskiego teren pod kopą powinien zostać jak najszybciej zagospodarowany i liczymy na dobrą wolę burmistrza, gdyż w odpowiedzi na interpelację Pawła Lenarczyka z lipca br. przyznał on, iż jest zwolennikiem tej inicjatywy.

W czasie zbierania podpisów  większość mieszkańców wskazywała, że fontanny i oczka wodne są potrzebne na Ursynowie, gdyż dają wytchnie w upalne, letnie dni. Są również świetnym miejscem zabaw dla dzieci. Podczas rozmów mieszkańcy podkreślali, że chcieliby aby fontanna była częścią parku im. Romana Kozłowskiego, który nigdy nie został dokończony. Park miał powstać w latach 2006-2010, ale roszczenia uniemożliwiły jego budowę.

 

Informacja prasowa : Stowarzyszenie Otwarty Ursynów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

OU: kilka argumentów w sprawie tymczasowej lokalizacji dla Bazarku na Dołku.

Działacze stowarzyszenia "Otwarty Ursynów" jeszcze raz zwrócili się do Renaty Kaznowskiej, Wiceprezydent Warszawy z prośbą o odstąpienie od planu likwidacji pętli autobusowej NATOLIN PŁN na...

OU: Nie dla likwidacji pętli Natolin PŁN, Nie dla bazarku przy Polaka, Tak dla bazarku przy Arenie Ursynów

Na pętli autobusowej miałby powstać bazarek radnego PO Piotra Karczewskiego. W opinii Otwartego Ursynowa nie ma potrzeby likwidacji pętli, bazarek mógłby być przeniesiony w lepsze...

Oświadczenie stowarzyszenia „Otwarty Ursynów”

W dniu 12 lipca otrzymaliśmy odpowiedź z Zarządu Transportu Miejskiego, z której wynika, iż uruchomiono procedurę wydzierżawienia części pętli autobusowej NATOLIN PŁN, jako powierzchni przeznaczonej...

Zamknij