TwitterFacebookPinterestGoogle+

Czekali 66 lat. Linia 239 połączyła centrum dzielnicy z Krasnowolą!

image_pdfimage_print

Dziś została uruchomiona linia 239, która łączy centrum dzielnicy z Krasnowolą. Na ten moment mieszkańcy tej części Ursynowa czekali od 1951 roku czyli od przyłączenia osiedla do Warszawy. Uruchomieniu linii towarzyszyła symboliczne powitanie autobusu przez okolicznych mieszkańców – nie zabrakło słodyczy, szampana oraz pamiątkowych zdjęć.

 – To ogromny sukces, że właśnie w tej kadencji uruchamiamy linię, na która mieszkańcy czekali 66 lat. To wspólny sukces mieszkańców,  Zarządu Transportu Miejskiego, oraz Zarządu Dzielnicy.  Wymagało to bardzo wiele pracy i determinacji, ale autobus 239 który połączył centrum dzielnicy z Krasnowolą bez wątpienia wpłynie na komfort życia okolicznych mieszkańców – podkreśla Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

 Na trasie linii 239 będą obowiązywać przystanki:

URSYNÓW PŁD. (pętla), METRO STOKŁOSY, DUNIKOWSKIEGO, HERBSTA (nż) – tylko w kierunku Krasnowoli, PIĘCIOLINII – tylko w kierunku Ursynowa Płd., POLECZKI – tylko w kierunku Ursynowa Płd., TANECZNA (nż), SAMSONOWSKA (nż), KONDRACKA (nż), FLAMENCO (nż) oraz KRASNOWOLA (pętla).

Zakładana częstotliwość kursowania linii: 30 min., w godzinach szczytu: 20 min.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *