Deszyfranci, Pilecki, Ursyn i Grzegorzewska na szybach metra

Jeszcze w tym roku cztery szyby windowe na stacjach Imielin oraz Stokłosy zostaną ozdobione wielkimi muralami. Wielkoformatowe grafiki będą przedstawiać geometrycznie przekształcone wizerunki osób związanych z Ursynowem.
ZTM w Warszawie ogłosił przetarg na wykonanie czterech wielkoformatowych grafik na szybach wind na stacjach Imielin oraz Stokłosy. Grafiki zostaną zrealizowane na szybie południowo-wschodnim i południowo-zachodnim na obu stacjach. Przestrzeń przeznaczona na murale to 226 x 916 cm.

Murale powstaną w ramach realizacji projektu Pawła Lenarczyka z budżetu obywatelskiego. Zgodnie z założeniami będą one przedstawiać wizerunki osób związanych z Ursynowem. Wśród patronów znaleźli się Maria Grzegorzewska, wybitna polska pedagożka, rotmistrz Witold Pilecki (mają swoje ulice na Ursynowie), Julian Ursyn Niemcewicz (patron dzielnicy) oraz deszyfranci Enigmy (na terenie dzielnicy znajdował się ośrodek dekryptażu).

Murale zostaną wykonane w estetyce low poly. Zakłada ona zgeometryzowane przekształcenie obrazu charakteryzujące się małą liczbą wielokątów o jednolitej płaszczyźnie kolorystycznej. Termin składania ofert mija 25 maja, a jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację przeznaczono miesiąc.