https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

Dziecięcy chór gospel na Ursynowie

image_pdfimage_print

„Do szopy hej pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem” takie kolędy wykonały dzieci z „Akademii Gospel dla dzieci”! Szczerze, naturalnie, radośnie. Dwa koncerty finalizujące kolejną edycję projektu odbyły się 10 grudnia br. w parafii św. Tomasza Apostoła i 13 grudnia w Centrum Edukacji Daniel przy ul. Nowoursynowskiej 154A.

Dziecięcy chór wprowadził uczestników w świąteczną atmosferę. Śpiewały piękne gospelowe utwory „God super big”, „Siedem dni ma tydzień” zespołu TGD. Dzieci zaśpiewały nam również piosenkę Mietka Szcześniaka „Nierówni” wiersz ks. Jana Twardowskiego – w aranżacji prowadzącej Moniki Wydrzyńskiej.

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
Gdyby wszyscy byli silni jak konie
Gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
Gdyby każdy miał to samo
Gdyby każdy miał to samo
Nikt nikomu nie byłby potrzebny
To co mam i to czego nie mam
Nawet to czego nie mam komu dać
Zawsze jest komuś potrzebne
Nierówni potrzebują siebie
To co mam i to czego nie mam
Nawet to czego nie mam komu dać
Zawsze jest komuś potrzebne
Nierówni potrzebują siebie
Nierówni potrzebują siebie (…)”

W „Akademii Gospel dla Dzieci” udział wzięło ponad 20 dzieci z Ursynowa w wieku od 5 do 13 roku życia. Podczas warsztatów dzieci uczą się emisji głosu, dykcji i analizy piosenek. Warsztaty odbywały w środowe popołudnia w Centrum Edukacji DANIEL przy ul. Nowoursynowskiej 154A.

– Przed koncertem serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe i noworoczne przekazał małym artystom i ich rodzinom pan Łukasz Ciołko, burmistrz dzielnicy Ursynów.
Podczas koncertu obecni byli przedstawiciele Ratusza Ursynów, rodzice, dziadkowie, przyjaciele a także parafianie.

Projekt „Akademia Gospel dla Dzieci” jest współfinansowany przez m.st. Warszawa – Urząd Dzielnicy Ursynów.
W imieniu „Akademii Gospel dla Dzieci” oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami” pragniemy złożyć wszystkim Czytelnikom życzenia radosnych i rozśpiewanych kolędami Świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa.

red. Paulina Trzcińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Ursynów Północny: plany kreślone z rozmachem i wyobraźnią

Na zdjęciu makieta przyszłego osiedla Ursynów Północny, stanowiącego część wielkiej dzielnicy Ursynów-Natolin, która będzie zbudowana dla 150 tys. mieszkańców. Osiedle to, zaprojektowane przez architektów pod...

Południowa Obwodnica Warszawy – zezwolenie na ostatni odcinek

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę ok. 4,6 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, przebiegającego przez dzielnice Ursynów i Wilanów. Decyzja o...

Budowa Ciszewskiego-bis: prawda czy fałsz?

Po oddaniu do użytku Rosnowskiego, przypomnijmy, że ulica dalej jest w budowie i łączy Konstancin z Ursynowem, burmistrz Ursynowa Robert Kempa, odtrąbił sukces. Na forach...

Zamknij