TwitterFacebookPinterestGoogle+

„Dzień Kariery” dla mieszkańców Ursynowa.

image_pdfimage_print

W kilka godzin dookoła rynku pracy: 24 wystawców, rozmowy z potencjalnymi pracodawcami, konsultacje z pracownikami Zespołu Doradztwa Zawodowego  i blisko 100 złożonych CV. 

To wszystko działo się  wczoraj w Urzędzie Dzielnicy Ursynów  podczas  5 już edycji „Dnia Kariery” przygotowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej Warszawa Ursynów z myślą o mieszkańcach Ursynowa, którzy poszukują pracy lub planują zmianę ścieżki zawodowej. Organizatorzy przygotowali Informator dla odwiedzających „Dzień Kariery”

Targi pracy odwiedziły osoby w różnym wieku, zarówno bez doświadczenia zawodowego jak i  z „bogatą” ścieżką zawodową.  Każdy miał możliwość porozmawiania z potencjalnymi pracodawcami, którzy przygotowali oferty pracy zarówno dla młodzieży uczącej się, absolwentów wchodzących na rynek pracy, czy osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Targi odwiedziłam bo szukam pomysłu na przyszłość .Za chwilę powiększy się nam rodzina i wykonywanie dotychczasowej pracy będzie trudne- podzieliła się z nami  powodem skorzystania z obecności na „Dniu Kariery” młoda mieszkanka Ursynowa.

Były tez oferty skierowane do osób , które chciały by poprowadzić własny biznes.  Takie osoby mogły uzyskać od ekspertów informacje dotyczące między innymi : zasad zgłaszania działalności, podlegania ubezpieczeniom .

Wszyscy którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu utraty pracy, chcieli zmienić lub podnieś kwalifikacje mogli na miejscu podzielić się swoimi problemami i skorzystać  z darmowych porad pracowników Zespołu Doradztwa Zawodowego OPS .

Nasze stanowiska odwiedziło dzisiaj kilkanaście osób, niektóre uzyskały pomoc „od ręki” inne preferowały spotkanie w naszej siedzibie przy ul.Cybisa 6–  powiedziała doradca zawodowy z Zespołu.

Od 4 lat prowadzimy wsparcie kierowane do osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. Są to tzw. prace społecznie użyteczne odbywające się we współpracy z Urzędem Pracy w instytucjach publicznych takich jak: szkoły , przedszkola , biblioteki.  Prace wykonywane są w wymiarze 40 godzin tygodniowo. To dobry start- przedbiegi do wejścia na rynek pracy .W ubiegłym roku 10 osób po odbyciu prac społecznie użytecznych zostało zatrudnionych. W bibliotece ursynowskiej prace znalazły 4 osoby –  dodała doradca zawodowy.

Po raz kolejny Ośrodek Pomocy Społecznej Warszawa Ursynów zasłużył na tytuł „Dobrej Marki”.

O terminie kolejnej edycji poinformujemy mieszkańców Ursynowa bo  warto być na takich targach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *