TwitterFacebookPinterestGoogle+

Gambit hetmański

image_pdfimage_print

Przemysław Laszczak przyjechał na Ursynowski Turniej Szachowy ze Starej Miłosnej i… zajął IV miejsce w kategorii OPEN. Ma dopiero 14 lat. Jest naprawdę zdolny. Zapamiętajmy to nazwisko.

Przemek wśród 63, głównie dorosłych zawodników, zgodnie z rankingiem był rozstawiony na 12 miejscu. Wygrał 5 razy, w tym z dwoma kandydatami na mistrzów, przegrał jedynie ze zwycięzcą całego turnieju, a remisował z pierwszym zawodnikiem na liście startowej, silniejszym o ponad 500 oczek rankingowych od siebie. Chłopiec w tym roku był m.in 9 na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych w kategorii C14(chłopcy do lat 14). Teraz Przemek przygotowuje się do Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych, które rozegrają się  w marcu 2016r.

Po zakończonym turnieju poprosiliśmy Przemka o podzielenie się wrażeniami  z tej  „królewskiej” ale trudnej gry.