TwitterFacebookPinterestGoogle+

Historyczny sukces piłkarskiej drużyny ministrantów z Ursynowa

image_pdfimage_print

XII  Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej rozegrane w Częstochowie przeszły do historii. Warszawę i Archidiecezję Warszawską reprezentowały drużyny ministrantów z parafii św. Tomasza. W skład jednej weszli  uczniowie ze szkół podstawowych: 323, 318 i 310. Drugi zespół to uczniowie  gimnazjum nr 92 i nr 93.

Nasza drużyna z  kategorii wiekowej podstawówka zajęła 9. miejsce.To historyczny sukces. W 1/32 fazy pucharowej ta ekipa zagrała  derby Warszawy z drużyną  parafii świętego Jana Kantego z Legionowa.W meczu padł wynik 0:0.  W  karnych 3:2 nasi ministranci okazali się lepsi! W dalszej części fazy pucharowej trafili na bardzo silnego przeciwnika co skutkowało wynikiem 7:1.

Natomiast drużyna z gimnazjum w grupie miała mocnych rywali, ale pokazali wolę walki i wyszli z grupy w 1/32 fazy pucharowej. Trafili na piłkarzy z Biskupina (ostatecznie zajęli oni 3 miejsce  w Polsce).  Mecz był wyrównany. Nasi nie odstawiali nogi.

Trener wiedział jak nas zmotywować. Na boisku walczyliśmy  za trzech, lecz różnica wiekowa zrobiła swoje i 2 gole straciliśmy  na 3 minuty przed końcem meczu. To podcięło nam skrzydła. Chcemy zwrócić uwagę, że w naszej ekipie był tylko jeden rezerwowy, więc trener nie miał dużego pola manewru. Ale cel osiągnęliśmy. Wyszliśmy  z grupy –  relacjonowali ministranci z parafii św. Tomasza.

Rozgrywki w ramach Mistrzostw odbywały się w hali sportowej w Kłobucku (kat. gimnazjum) i  hali  sportowej w Ostrowach nad Okszą(kat. podstawówka)
Grupa J(gimnazjum)
CZE-B1 parafia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą
GLI-B3 parafia św. Wawrzyńca w Zabrzu-Mikulczycach
PRZ-B1 parafia św. Mikołaja Bpa w Majdanie Sieniawskim
WAR-B1 parafia św. Tomasza Apostoła w Warszawie
ELB-B1 parafia św. Mikołaja w Elblągu
Grupa I   (podstawówka)
KRA-A1 parafia Przemienienia Pańskiego w Paszkówce
POZ-A2 parafia św. Wojciecha w Bninie
WAR-A1 parafia św. Tomasza Apostoła w Warszawie
ELC-A1 parafia Bożego Ciała w Suwałkach.

Dziękuję ministrantom za ducha walki, historyczny sukces i dobrą zabawę.

Michał Szostak,

trener piłkarskiej drużyny ministrantów z parafii św. Tomasza Apostola

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *