TwitterFacebookPinterestGoogle+

Informacja dla użytkowników wieczystych

image_pdfimage_print

Wydział Budżetowo-Księgowy dla Dzielnicy Ursynów przypomina, że opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego gruntu należy wnieść do dnia 31 marca każdego roku – bez wezwania.

Wpłaty należy dokonać na indywidualny numer rachunku bankowego, w kasie Urzędu Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61 lub w placówkach pocztowych na terenie Warszawy.

W sprawach płatności prosimy o kontakt pod numerami telefonów.

  • (22) 443 71 66
  • (22) 443 71 64
  • (22) 443 71 79

Wydział Gospodarki Nieruchomościami informuje, że bonifikata od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego, udzielana osobom fizycznym, jeżeli dochód miesięczny na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym rok, za który opłata ma być wnoszona (na podstawie art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami).

Druki wniosków o 50% bonifikatę od opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego oraz szczegółowe informacje dotyczące zasad rozpatrywania wniosków dostępne są w Wydziale Obsługi Mieszkańców oraz na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów: www.ursynow.pl – Załatw sprawę – Jak załatwić sprawę w urzędzie? – Procedury i formularze – Kategorie spraw urzędowych – Gospodarka nieruchomościami – Bonifikata od opłat z tytułu użytkowania wieczystego.

Termin złożenia wniosku o bonifikatę upływa 1 marca br.

Osoby ubiegające się o uzyskanie w/w bonifikaty, do czasu rozpatrzenia wniosku zobowiązane są do wniesienia opłaty do 31 marca w pełnej kwocie (100%).

źródło: urząd dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Komentarze

1 komentarz

  1. Mafiiija Odpowiedz

    No cóż haracz trzeba płacić.
    W dodatku w 2018 roku podwyższony o 300% za miejsca garażowe na terenie dzierżawionym wieczyście…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Premier Mateusz Morawiecki powołał Radę Mieszkalnictwa

Premier Mateusz Morawiecki powołał w poniedziałek Radę Mieszkalnictwa. Obok Morawieckiego, w jej składzie będzie sześciu ministrów, prezes Rządowego Centrum Legislacji oraz prezes BGKN Mirosław Barszcz....

Koń ursynowski

Tereny dzisiejszego Ursynowa nie raz w czasie swojej kilkuset letniej historii słyszały tętent i parskanie koni. Jeźdźcy zmieniali się przez lata, ale koń pozostawał stałym...

Czekali 66 lat. Linia 239 połączyła centrum dzielnicy z Krasnowolą!

Dziś została uruchomiona linia 239, która łączy centrum dzielnicy z Krasnowolą. Na ten moment mieszkańcy tej części Ursynowa czekali od 1951 roku czyli od przyłączenia...

Zamknij