TwitterFacebookPinterestGoogle+

,,Inna twarz Ursynowa”-wycieczka rowerowa

image_pdfimage_print

Zapraszamy na wycieczkę rowerową po Ursynowie.Temat ,,Inna twarz Ursynowa”. To kolejna impreza z cyklu wycieczek „ Co łączy Andrzeja Ciołka z Julianem Ursynem Niemcewiczem?”, która odbędzie się w niedzielę 2 lipca. Start o godz.11.

     Pierwsze skojarzenie z Ursynowem to oczywiście największe blokowisko Warszawy. Podczas wycieczki po takich osiedlach jak: Wyczółki, Grabów, Grabówek, Ludwinów, Jeziorki, Pyry i Dąbrówka odkryjemy inną twarz tej dzielnicy. Odwiedzając liczne akweny wodne oraz relikty dawnych farm i folwarków niemieckich i polskich kolonistów, będziemy rozkoszować się sielankowym krajobrazem wiejskiego Ursynowa.
     Poznacie Państwo historię: dworu na Wyczółkach, fabryki domów, więzienia na ul. Kłobuckiej (z pierwszej ręki od człowieka który tam przebywał) oraz tajemniczego obiektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Mocnym akcentem naszej wycieczki rowerowej będzie architektura stojąca na bardzo wysokim poziomie. Zobaczymy m.in.: przedwojenną perłę modernistycznej architektury, jeden z najciekawszych powojennych kościołów w Warszawie oraz najbardziej wartościowe współczesne realizacje na Ursynowie. Zatrzymamy się przy budynku, który w 2006 roku został wybrany jako jedna z 20 Polskich Ikon Architektury oraz przy obiekcie, stworzonym przez jednego z najbardziej wpływowych, wyrazistych i kontrowersyjnych architektów w Polsce. Przypatrując się budowanej, prawosławnej cerkwi, poznacie ciekawe i dramatyczne dzieje tego typu budownictwa sakralnego w Warszawie. Na koniec poznamy, jakie sekrety przedwojenne, okupacyjne i PRL-owskie skrywa Las Kabacki.

Podczas wycieczki będzie można wygrać książkę pt. „Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego”.

Przewodnik: Mariusz Prządak

Miejsce spotkania: róg alei Wyścigowej i Puławskiej

Udział bezpłatny.
Organizator: Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2017. Cykl wycieczek „ Co łączy Andrzeja Ciołka z Julianem Ursynem Niemcewiczem?”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dzień bez Samochodu i…korków

Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Dla tych, którzy zdecydują się  pozostawić auto pod domem czekają niespodzianki: bezpłatna kawa i herbata, zestawy oświetleniowe, darmowa jazda...

To nie koniec z rowerami

Wrzesień zaskoczył w tym roku wysokimi temperaturami i wszystko wskazuje na to, że utrzymają się one do końca miesiąca. To dobra informacja dla rowerzystów, dla...

Szczyt NATO w Warszawie – wyłączenie 27 stacji Veturilo

Użytkownicy Warszawskiego Roweru Publicznego muszą się przygotować na zmiany i utrudnienia związane z rozpoczynającym się w piątek szczytem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Ze względów bezpieczeństwa wyłączonych...

Zamknij