https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

Inwestycje na Zielonym Ursynowie

image_pdfimage_print

Urząd Dzielnicy Ursynów informuje o licznych inwestycjach realizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w m.st. Warszawie S.A. na terenie Zielonego Ursynowa.

 Informujemy, że obecnie MPWiK jest na etapie przetargu na realizację zadania związanego z budową pompowni ścieków o wydajności 39 litrów/sekundę w rejonie ul. Farbiarskiej wraz z dwoma kanałami tłocznymi o średnicy 0,25 m i długości ponad 1,4 km każdy. Ponadto, w ramach powyższej inwestycji, zostanie ułożone około 1,7 km kanału o średnicy od 0,2 m do 0,4 m oraz ponad 250 m przewodu wodociągowego o średnicy 0,1 m w ulicach: Klarnecistów, Kapeli, Kobzy, Gajdy, Farbiarskiej i Puławskiej. Zakończenie inwestycji jest planowane na rok 2020. Jednocześnie należy podkreślić, iż realizacja powyższego zadania umożliwi w przyszłości rozbudowę sieci kanalizacyjnej w tej części Dzielnicy, m.in. w ulicach: Baletowej, Sarabandy, Kórnickiej, północnej części ul. Trombity, Spornej, południowej części ul. Farbiarskiej.

Do końca 2018 r. powstanie pompownia ścieków w ul. Trombity, o wydajności 8,9 litrów/sekundę. Ponadto, w ramach umowy, którą Spółka zawarła we wrześniu br., znalazły się zadania związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej polegające na ułożeniu kanałów tłocznych o długości ponad 180 m każdy oraz blisko 900 m kanalizacji ściekowej w ulicach: Trombity, Dumki i Nawłockiej wraz z odcinkami sieci.

Wyżej wymienione działania nie są jedynymi realizowanymi przez MPWiK na terenie Zielonego Ursynowa. W czerwcu 2017 r. podpisano umowę na budowę blisko 380 m kanału w ul. Jarząbków i ul. Białozora wraz z odcinkami sieci z terminem realizacji do lutego 2018 roku. Ponadto w  ramach inwestycji liniowych zostanie ułożonych blisko 600 m kanalizacji ściekowej w ul. Poloneza na odcinku od ul. Wodzirejów do ul. Pląsy oraz blisko 400 m kanału w sięgaczu do ulicy Trombity. Umowy na realizację powyższych zadań inwestycyjnych podpisano we wrześniu 2017 r., a ich zakończenie jest planowane na grudzień 2018 r.

Ponadto wskazać należy, że MPWiK rozpoczął także proces inwestycyjny dla sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w rejonie ul. Krasnowolskiej, ul. Hołubcowej, ul. Pląsy, ul. Oberka, ul.Puchalskiej, ul. Tramblanki, ul. Kądziołeczki  oraz ul. Kadryla. W tym zakresie w I kwartale 2018 roku planowane jest podpisanie umów dotyczących opracowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla blisko 7 km sieci kanalizacyjnej oraz około 300 m sieci wodociągowej.

 

informacja prasowa Urząd Dzielnicy Ursynów

fot: Artfolio mini Praski Sternak

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

ZIELONY URSYNÓW W PLANACH MPWiK M.ST.WARSZAWY

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Zielonego Ursynowa, zadawanymi na spotkaniu z burmistrzem Piotrem Guziałem , które odbyło się na ul. Kajakowej dnia 30 czerwca...

Zamknij