TwitterFacebookPinterestGoogle+

Karnawałowe spotkanie ze sztuką na Ursynowie

image_pdfimage_print

Z okazji trwającego właśnie karnawału ursynowski Dom Sztuki wraz z grupą artystyczną „Fryzjerzy” skupiającą wokół siebie początkujących artystów i twórców organizują wydarzenie artystyczne skierowane m.in. do mieszkańców Ursynowa, chociaż nie tylko.

„Młodzi w klimacie karnawału” to kolejny projekt mający na celu promocję młodych twórców, który narodził się pod skrzydłami grupy „Fryzjerzy” i Domu Sztuki.

Poprzednia edycja wydarzenia „Młodzi w klimacie Walentynek. Miłosny kalejdoskop sztuk”, która odbyła się 25 lutego 2017 roku skupiła się szczególnie na występach scenicznych, obfitując w popisy taneczne, teatralne i muzyczne. Tym razem organizatorzy projektu postanowili stworzyć w ursynowskiej placówce kulturalnej przestrzeń dla młodych adeptów sztuk wizualnych.

W trakcie wernisażu publiczność będzie mogła podziwiać prace studentów Wydziałów Grafiki,  Scenografii oraz Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a także Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Natchnieniem dla młodych artystów stał się trwający właśnie karnawał. Okres zimowych zabaw, bali i maskarad od wieków budził emocje i namiętności, mieniąc się kolorami i kryjąc za maskami weneckimi niezgłębione tajemnice. Jak zainspirował naszych twórców? Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

ARTYŚCI

Maja Biernat – kostium
Patrycja Błaszczuk – prace rysunkowe oraz malarstwo
Anna Bojas – malarstwo
Julia Fukiet – prace graficzne i rysunkowe
Bartosz Kolczykiewicz – plakat i grafiki
Katarzyna Los – fotografia
Paulina Maciejewska – kostium
Zuzanna Tokarska – kostium i scenografia
Ola Walczak – kostium

ORGANIZATORZY

Założycielka i liderka grupy artystycznej „Fryzjerzy” – Hanna Korzeniowska oraz Dom Sztuki.

WSTĘP WOLNY!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Walentynkowy wieczór młodych talentów w Domu Sztuki

Kochają nie tylko od święta.  Muzyką , tańcem, piękną poezją i śpiewem  wyrażają   miłość. Zakochajcie się razem z "Fryzjerami"! Podczas koncertu pt.  „Młodzi w...

Maraton klasyki filmowej

„DO UTRATY TCHU” (Francja, 1960) reż. Jean-Luc Godard oraz  ”ANIOŁ ZAGŁADY”  (Meksyk, 1962) reż. Luis Bunuel należą do klasyki filmowej. Pokaz tych filmów odbędzie się...

„Marek Majewski i jego Goście”.

W cyklu "Marek Majewski i jego Goście" zapraszamy na recital  Jacka Borkowskiego  i  Macieja Damięckiego, który odbędzie się 26 stycznia o godz. 19.00 w Domu Sztuki przy...

Zamknij