TwitterFacebookPinterestGoogle+

Każda podróż może być klimatyczna

image_pdfimage_print

Każda podróż może być klimatyczna – pod takim hasłem odbył się dziś na Placu Zamkowym w Warszawie X Piknik z Klimatem.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska wyraziła nadzieję, że impreza spopularyzuje wiedzę o klimacie i ochronie środowiska oraz zachęci warszawiaków do pozostawiania w domu swych samochodów i wykorzystania alternatywnych form transportu.

Dzisiaj zachęcamy, by nasze podróże były przyjazne środowisku i klimatowi. Nawet te krótkie trasy, takie jak droga z domu do pracy – mówił dyrektor Biura Infrastruktury m.st. Warszawy Leszek Drogosz i podkreślił, że ważną rolę odgrywa dziś wykorzystywanie środków transportu komunikacji miejskiej.

Ambasador Danii Ole Egberg Mikkelsen zachęcał do korzystania z rowerów miejskich. Sam na co dzień poruszam się rowerem i jestem pod wrażeniem infrastruktury, jaką posiada Warszawa – powiedział ambasador.

W pikniku wzięła udział także ambasada Niemiec. Minister Pełnomocny w Ambasadzie Niemiec w Warszawie Manfred Huterer stwierdził, że „Niemcy od kilku lat pokazują, że konsekwentna polityka klimatyczna oraz pomyślny rozwój gospodarczy nie są ze sobą sprzeczne”.

Piknik zorganizowano w ramach projektu „Partnerstwo dla Klimatu”, który został zapoczątkowany w 2008 r., jako platforma współpracy XIV Konferencji Klimatycznej COP14 w Poznaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Krewki Ursynów zebrał już 78,75 litrów krwi!

Kolejna zbiórka krwi organizowana wspólnie przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów" i urząd dzielnicy Ursynów zakończyła się pełnym sukcesem. 57 osób oddało 25,65 litów...

Ratusz Dzielnicy Ursynów
Ursynowska obstrukcja

Prawie cztery miesiące trwa przerwa w obradach Rady Dzielnicy Ursynów. Radni opozycji nie wytrzymali. Złożyli wniosek o zwołanie sesji. "Mając na uwadze potrzebę rozpatrzenia spraw...

Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Ludwinowskiej, Farbiarskiej i Jeziorki

29 sierpnia br. (wtorek) o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (Al. KEN 61, sala 136, I piętro) odbędzie się Komisja Zielonego Ursynowa, która omówi problemy...

Zamknij