TwitterFacebookPinterestGoogle+

Kolejne zatrzymania osób wyłudzających pieniądze na „policjanta”

image_pdfimage_print

Przestępcy działający metodą „na wnuczka”, nie mogą czuć się bezkarnie, efektem intensywnej pracy policjantów Komendy Rejonowej Policji Warszawa II jest błyskawiczne ustalenie i zatrzymanie osób wyłudzających pieniądze. Od początku tego roku funkcjonariusze zatrzymali już 14 osób oszukujące starsze osoby. Wobec 12 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Praca przy rozpracowywaniu oszustów działających metodą „na policjanta CBŚ” nie jest łatwa. Zdarza się, że sprawcy takich przestępstw dzięki swojej bezwzględności zyskują spore kwoty pieniędzy od starszych osób, które przekonywane są przez nich o tym, że biorą udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Pokrzywdzeni tym czasem nie zdają sobie sprawy, że w ciągu kilku minut trąca dorobek swojego życia.

Od początku tego roku funkcjonariusze zatrzymali już 14 osób oszukujących starsze osoby. Policyjne realizacje to efekt działań mokotowskich, ursynowskich i wilanowskich policjantów skierowane na działalność zorganizowanych grupy przestępczych dokonujących oszustw metodą na tzw. wnuczka i policjanta.

Przypomnijmy, że to już kolejne zatrzymanie podejrzanych działających metodą „na wnuczka” w ostatnim czasie. Kryminalni z Ursynowa w miniony poniedziałek wytypowali kolejne osoby wchodzące w skład grupy trudniącej się takimi oszustwami. Z ustaleń policjantów wynika,  że pod koniec kwietnia tego roku do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza policji i poinformował, że wartościowe przedmioty, które ma w domu oraz pieniądze zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone. Oszust powiedział kobiecie, że nie straci ona swoich oszczędności jeśli mu je przekaże,  a on wszystkie przedmioty zabezpieczy.

Dla bezpieczeństwa kazał wypłacić pieniądze z banku lub wziąć kredyt by pomóc policji w prowadzonej sprawie, a następnie pozostawić je we wskazanym miejscu. Kobieta wzięła w banku kredyt na 30 tys. złotych, by przekazać je zgodnie z instrukcją fałszywego policjanta. Na szczęście w porę zorientowała się, że może paść ofiarą oszusta i ostatecznie pieniędzy nie przekazała. O wszystkim zaalarmowała funkcjonariuszy z ursynowskiego komisariatu. Wtedy podczas przygotowanej zasadzki w ręce policjantów wpadł 22-letni Patryk K.

Pracujący nad sprawa funkcjonariusze dowiedli, że w przestępczym procederze pomagała 36-letnia Katarzyna K. i 33-letni Łukasz B. Oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Ponadto jak ustalili śledczy to nie jedyne przestępstwo jakie ma na swoim koncie 33-latek. Okazało się, że dzień wcześniej mężczyzna wyłudził od kobiety 60 tys. złotych. Wobec Katarzyny K. i Łukasza B. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za oszustwo może grozić kara do 8 lat więzienia.

 

Źródło : policja.waw.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Okulistyczne problemy

Na ulicy Belgradzkiej, pomiędzy Rosoła a Lanciego trwa festiwal parkowania gdzie popadnie. Wielokrotnie "donosili" nam o tych zdarzeniach mieszkańcy, którzy mają tego po prostu dosyć....

Żądamy nowych miejsc parkingowych na rowery, natychmiast!

Pod szkołami podstawowymi na Ursynowie trwa karnawał hulajnóg i rowerów. Dziatwa szkolna uwielbia jeździć do szkoły na jednośladach. Ma tylko jeden problem. Nie ma gdzie...

Dni SGGW w dwusetną rocznicę kształcenia rolniczego[ZAPROSZENIE]

W 2016 roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodzi 200-lecie kształcenia rolniczego na ziemiach polskich. Uczelnia na jubileuszowe Dni SGGW przygotowała liczne atrakcje dla...

Zamknij