https://www.kei.pl

TwitterFacebookPinterestGoogle+

Koniec czy początek?

image_pdfimage_print

19 sierpnia bierzącego roku  odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Architektury, Budownictwa, Strategii Rozwoju i Ekologii oraz Komisji Samorządów Lokalnych, Rolnictwa i Zielonego Ursynowa w Radzie Dzielnicy Ursynów a posiedzenie miało charakter wyjazdowy w rejon Jeziora Zgorzała na Zielonym Ursynowie.

1

 

Ponad dwu letnia rekultywacja jeziora Zgorzała wpisała się w największą akcję przeciwdziałania podtopieniom w historii Ursynowa.

Rekultywacja to dopiero początek dbania o jezioro. Dzisiaj już wiemy, że najgorsze minęło ale właściciele jeziora zastanawiają się jak poradzić sobie w przyszłości.

Czy jednym z rozwiązań problemów wodnych jeziora Zgorzała będzie współpraca z kołem wędkarskim? Zarybienie jeziora na pewno będzie jednym ze sposobów prowadzenie prawidłowej gospodarki wodnej.

O wypowiedź poprosiliśmy Piotra Machaja, zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Komentarze

1 komentarz

  1. magdalena Odpowiedz

    Ważne jest aby publiczne pieniądze nie poszl na marne ,utrzymanie jeziora w dobrej kondycji jest kosztowne i właściciele bez pomocy zewnątrz nie dadzą rady .Pomysł na użyczenie dla wędkarzy jest ok. Teren wokół jeziora równiez wymaga zagospodarowania, Przypomnę że zgłaszaliśmy projekt do budżetu partycypacyjnego dla Zgorzały. Warto wygospodarować w dzielnicy kaskę na taką turystyczna inwestycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Caritas Polska i JRG17 z Ursynowa z pomocą dla Iraku

[youtube id=KmKhsGUEICo width="600" height="350"]   W północnym Iraku trwa masakra chrześcijan i jazydów. Caritas Polska we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i Ministerstwem Spraw Zagranicznych specjalnym...

Nowe możliwości ładowania samochodów elektrycznych

BMW Group intensywnie pracuje nad opracowaniem systemów indukcyjnego ładowania samochodów elektrycznych oraz hybryd plug-in. [dropcap]Przyjemność[/dropcap] z jazdy i zrównoważony rozwój łączą się w niespotykany dotąd,...

Ze sklepu do komisariatu

W ręce ursynowskich policjantów wpadł 21-letni mężczyzna. Damian P. próbował opuścić sklep nie płacąc za perfumy. Wartość skradzionych rzeczy to ponad 800 złotych. Teraz mężczyzna...

Zamknij