TwitterFacebookPinterestGoogle+

Koordynacja świateł w al. KEN

image_pdfimage_print

Duże zmiany w organizacji ruchu na Ursynowie. Wprowadzimy koordynację sygnalizacji świetlnej na al. KEN. Będzie też bezpieczniej – pojawią się wydzielone lewoskręty.

To drugi etap prac związanych z sygnalizacją na al. KEN. Po tym, jak na skrzyżowaniu z ul. Artystów powstała sygnalizacja świetlna, czas na dostosowanie pozostałych skrzyżowań na al. KEN do działania w koordynacji i tzw. „zielonej fali”. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac.

Pracami związanymi z koordynacją (dostosowaniem programów sygnalizacji świetlnej do natężenia ruchu) i dostosowaniem do nowej organizacji ruchu obejmiemy łącznie 10 skrzyżowań. Dla każdego skrzyżowania powstał nowy projekt, zakładający zmianę programu sygnalizacji i powiązanie z sąsiednimi skrzyżowaniami.

Koordynacją obejmiemy skrzyżowania al. KEN z ul. Artystów, Dzwonniczą, Herbsta/Jastrzębowskiego, Ciszewskiego, Polinezyjską, Gandhi i Polaka. Umożliwi to płynną jazdę na odcinku niemal 2,5 km. Prace obejmą też skrzyżowania Ciszewskiego-Cynamonowa, Gandhi-Cynamonowa i Gandhi-Dereniowa – w ten sposób koordynacja zacznie działać także w ciągu ul. Ciszewskiego i Gandhi.

To nie wszystko. W ramach prac poprawimy też bezpieczeństwo, zwłaszcza na skrzyżowaniu z ul. Ciszewskiego, gdzie bardzo często dochodzi do kolizji. Teraz wszystkie skręty w lewo będą miały dedykowaną bezkolizyjną fazę w programie sygnalizacji. Podobne zmiany czekają skrzyżowanie al. KEN z ul. Gandhi. Na skrzyżowaniu z ul. Herbsta wydzielone zostaną pasy skrętu w lewo i zawracania z al. KEN.

Wszystkie sygnalizacje zostaną dostosowane do pracy w pełnej akomodacji z automatyczną detekcją (także pieszych i rowerzystów). Skrzyżowania wyposażymy także w sygnalizację dźwiękową dla osób z dysfunkcją wzroku.

Termin składania ofert w przetargu upływa 27 czerwca o godz. 10.00. Wybrany wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację zadania (nie później niż do 15 grudnia br.).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Parkowanie na „kopertach”. Stare karty wciąż wykorzystywane

Rok po wprowadzeniu zmian dotyczących parkowania na „kopertach" nadal odnotowywane są przypadki posługiwania się starymi, nieważnymi kartami parkingowymi. Przypadków tych jest jednak zdecydowanie mniej niż...

Ursynowskie Lato Filmowe w ramach wydarzenia Filmowa Stolica Lata 2016

Urząd Dzielnicy Ursynów po raz kolejny organizuje Ursynowskie Lato Filmowe. Pokazy odbywać się będą w ramach wydarzenia Filmowa Stolica Lata 2016, zawsze pod Kopą Cwila....

Ponad 12 mln zł. na program 500 plus na Ursynowie

Urząd Dzielnicy Ursynów od 1 kwietnia br., realizuje Program Rodzina 500 plus. Do 24 czerwca br. do Urzędu Dzielnicy Ursynów wpłynęło 9009 wniosków o przyznanie...

Zamknij