TwitterFacebookPinterestGoogle+

Mateusz Janikowski nowym zawodnikiem ONICO Warszawa

image_pdfimage_print

Informujemy, że do drużyny ONICO Warszawa, której trenerem jest Stephane Antiga, a dyrektorem sportowym Paweł Zagumny, od sezonu 2018/2019 dołączy wychowanek ONICO – Mateusz Janikowski. 
Mateusz w trwającym sezonie pod wodzą trenera Jacka Jankowskiego broni barw Metra w rozgrywkach juniorskich, natomiast w drużynie Wojciecha Szczuckiego występuje na parkietach drugiej ligi – i w obydwu drużynach jest podstawowym zawodnikiem.

Już w najbliższą środę rozpocznie wraz z juniorską drużyną KS Metro Warszawa walkę o medale na Finale Mistrzostw Polski juniorów w Kętrzynie.

Mateusz Janikowski nominalnie występuje na pozycji przyjmującego, a swoją przygodę z siatkówką zaczął w wieku 11 lat pod okiem trenera KS Metro Warszawa – Adama Bigosa. W sezonach 2014/2015 i 2015/2016 bronił barw AZS Politechniki Warszawskiej (obecnie: ONICO Warszawa) w rozgrywkach Młodej Ligi.

Wraz z Reprezentacją Polski Kadetów zajął pierwsze miejsce na Turnieju EEVZA w 2015 roku oraz Trofeo Internazionale Businello we włoskiej Modenie w 2016, gdzie nagradzany był statuetkami dla najlepszego zawodnika turnieju. Również w 2016 roku z Reprezentacją Polski Kadetów walczył na turniejach Olypic Hopes w Czechach, EEVZA 2016. W 2017 roku natomiast, awansował na Mistrzostwa Europy Kadetów.

W tym sezonie Mateusz również został powołany do Reprezentacji Polski juniorów, której celem jest awans na Mistrzostwa Europy juniorów.

– Bardzo się cieszę, że od nowego sezonu będę mógł dalej rozwijać się siatkarsko, broniąc barw ONICO Warszawa. Jako Warszawiak, jestem tym bardziej dumny, że moim pierwszym klubem po skończeniu wieku juniora będzie właśnie stołeczna drużyna budowana przez Stephane Antigę oraz Pawła Zagumnego. Przejrzysta perspektywa przyszłości pozwala mi ze spokojną głową, zacząć w środę walkę na Mistrzostwach Polski juniorów. Chciałbym z całą drużyną KS Metro skończyć wiek juniora z medalem Mistrzostw Polski i swoją dobrą postawę przełożyć później na Reprezentację Polski oraz grę w ONICO Warszawa – mówi Mateusz Janikowski.

źródło: ONICO Warszawa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Jaka niecka wodna pod Kopą Cwila?

Niecka wodna pod Kopą Cwila znów będzie tętnić życiem. Przedstawiamy dwie koncepcje zagospodarowania tego terenu. Chcemy przywrócić wodę w parku pod Kopą Cwila. W związku...

Audi Night – ekskluzywny, przedpremierowy pokaz modelu Audi Aicon

Dzisiejszego wieczoru, we wnętrzu Starego Browaru w Poznaniu, odbył się przedpremierowy, ekskluzywny pokaz koncepcyjnego, elektrycznego i autonomicznego pojazdu spod znaku czterech pierścieni – Audi Aicon....

W prawo czy w lewo? oto jest pytanie

Przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym a właściwie ich nieprzestrzeganie to już ursynowska tradycja. W ostatniej poczcie redakcyjnej przyszła informacja wraz ze zdjęciem od pana Augustyna...

Zamknij