TwitterFacebookPinterestGoogle+

Mikołajkowy Bieg Chomika: w kółko i z sensem

image_pdfimage_print

Bieganie w kółko to świetna zabawa. Nie tylko dla chomika. Przekonali się o tym uczestnicy I Biegu Chomika. W mikołajkowy wieczór, pod patronatem sympatycznego  gryzonia,  pobiegną dla  bezdomnych zwierząt. Do pokonania mają swoje słabości i 6 pętli po około 1600 metrów każda. Zapraszają do wspólnego biegania.

Mikołajkowy Nocny Bieg Chomika jest darmowym biegiem  z pomiarem czasu, otwartym dla wszystkich zainteresowanych. Rozegrany  będzie w  Parku Przy Bażantarni na trasie parkrunu. Uczestnicy pokonają dystans 10 km. Trasa składa się z sześciu rund-pętli po około 1600 metrów każda.

Bieganie rund dla niektórych może być nudne, ale gdy zmagania mają wymiar charytatywny to warto się poświecić.

-Ze względu na szczególny termin odbywania się zawodów, wraz z wydarzeniem organizowana będzie mikołajkowa zbiórka darów na rzecz psów i kotów pozostających po opieką Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy. Liczymy na  hojność uczestników bo lista potrzeb jest długa- mówi Sebastian Karpiński ze Stowarzyszenia Entuzjastów Aktywności Fizycznej.

To druga edycja biegu pod patronatem sympatycznego gryzonia – pierwsza, która odbyła się w lipcu, przyciągnęła blisko 100 biegaczy.

Organizatorem wydarzenia jest działające na Ursynowie Stowarzyszenie Entuzjastów Aktywności Fizycznej. Organizacja zrzesza biegaczy-amatorów w bardzo różnym wieku  zaangażowanych  m.in w wolontariat ursynowskiego parkrunu, których celem jest wspólne bieganie i promocja uprawiania różnego rodzaju sportów. Założycielem jest m.in. mieszkający na Ursynowie Sebastian Wojciechowski, który na ostatnim maratonie w Nowym Jorku (5 listopada 2016) zajął 3. miejsce wśród startujących tam Polaków.

Mikołajkowy Nocny Bieg Chomika rozegrany zostanie 6 grudnia.Rozpoczęcie imprezy o godz. 20:00. Start i meta  obok skate parku przy skrzyżowaniu ulic KEN i Przy Bażantarni. Obowiązuje limit 200 miejsc.Zapisy do 3 grudnia   przez internet lub jeżeli nie zostanie wyczerpany limit miejsc – w dniu zawodów od godziny 19.00.

Zachęcamy do przebrania się w mikołajkowe stroje. Za najlepsze stroje czeka nagroda.  Bieg odbędzie się na pewno, bez względu na warunki atmosferyczne.-zapowiada  Sebastian Karpiński.

PROGRAM BIEGU
19:00 Otwarcie biura zawodów
20:00 Start biegu
21:30 Zakończenie biegu
21:35 Dekoracje zwycięzców
21:55 Zamknięcie biura zawodów

.Lista potrzeb dla podopiecznych Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

 • Karma sucha (nie z marek własnych dyskontów) i mokra
 • Smycze obroże i szelki w różnych rozmiarach
 • !!!Żwirek dla kotów!!!
 • Zabawki gumowe i sznurkowe, piłki tenisowe, (nie pluszaki)
 • Środki na odrobaczanie i odpchlenie
 • Płyny do mycia naczyń i podłóg
 • Środki odkażające z chlorem
 • Koce, kołdry i poduszki z wypełnieniem syntetycznym
 • Słoma w kostkach
 • Ryż, kasza, makaron
 • !!!Warzywa świeże lub suszone!!!

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *