TwitterFacebookPinterestGoogle+

Mikołajkowy wieczór wzruszeń

image_pdfimage_print

Tegoroczne mikołajki to kolejna szlachetna inicjatywa uczniów i nauczycieli  z liceum. Oni wiedzą, że każde dziecko potrzebuje miłości, radości, uśmiechu i zabawy.

Tradycją jest, że młodzież i nauczyciele z CIX LO  przy Warchałowskiego na spotkanie z Mikołajem do swojej szkoły zapraszają dzieci z Ośrodka Wspomagania Rodziny w Warszawie. Podopieczni Ośrodka na najlepszą imprezę w mieście czekają z niecierpliwością cały rok. Każde dziecko uwielbia dostawać prezenty i Mikołaj o tym pamięta. Z worka wysypał artystyczne atrakcje, słodkości, zabawy z konkursami, gry planszowe i książki. Wszystko to dla swoich 66  młodszych przyjaciół, przy zaangażowaniu  ludzi wielkiego serca, zamówili u Mikołaja uczniowie i nauczyciele liceum.

Tradycją jest, że podczas każdej imprezy mikołajkowej „ekipa” z liceum wprowadza swoich gości w świat bajki. W tym roku uczniowie i nauczyciele wystąpili w przedstawieniu pt. „Książę szuka żony”.  W bajce pojawiły się znane postaci : dziewczynka z zapałkami, księżniczka na ziarnku grochu, królowa śniegu, cesarz bez szat, pastereczka, świniopas, Calineczka.

Pod koniec przedstawienia  królewicz powiedział: Zwiedziłem tyle krajów, przesłuchałem podczas kastingu tyle kandydatek, a tuż pod moim nosem wyrosła taka piękna kobieta! Jak ty to zrobiłaś?

Piłam mleko !– odpowiedziała Calineczka,  przyszła żona Królewicza.I tu kłania się stare powiedzenie „pod latarnią zawsze najciemniej”. Wszystkie bajki, jakie  dzieci obejrzały na  15 imprezach mikołajkowych w liceum, kończyły się szczęśliwie i z morałem.

Widzieliśmy uśmiech dzieci i cieszyliśmy się razem z nimi. Takie spotkania to najlepsza okazja, aby przekazać sobie nawzajem pozytywną energię i ciepło.

W imieniu fantastycznych  dzieci i wychowawców z Ośrodka Wspomagania Rodziny, młodzieży i nauczycieli z  CIX LO, serdecznie dziękujemy sponsorom:

PGNiG Termika, Veolia Energia Warszawa S.A,  Pizza Hut, Muffia Bakery

oraz osobom prywatnym za to, że dali „troszkę siebie”.

foto:Artur Orzechowski

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Ursynowskie Mikołajki na lodzie

W sobotę 5 grudnia, od godziny 8:00 do 18:00 na lodowisku „Figlowisko" tuż obok stacji metra „Imielin", trwać będzie tradycyjna impreza „Ursynowskie Mikołajki na lodzie"....

Pozwólcie nam uczyć się w tej szkole

Zarząd Dzielnicy Ursynów gasi pożar w  oświacie.Brakujące miejsca w szkołach dla najmłodszych dzieci chce uzyskać m.in. poprzez likwidację CIX LO przy Warchałowskiego 4 i Gimnazjum...

Ostatnia taka „Wieczornica” w CIX LO

Wspólne śpiewanie pieśni legionowych,trzy konkursy, debata, placek legionisty i podniosła atmosfera. Nauczyciele, uczniowie, absolwenci i przyjaciele CIX LO i. H. Modrzejewskiej na "Wieczornicy" świętowali odzyskanie...

Zamknij