TwitterFacebookPinterestGoogle+

Moc była z nimi! Świąteczny Kiermasz dla chorej Kai

image_pdfimage_print

Pomaganie potrzebującym to wielkie przeżycie i radość. Doświadczyli tego mieszkańcy  Ursynowa. Przyłączając się  do akcji  na rzecz chorej na nowotwór układu nerwowego Kai Czerwińskiej udowodnili ,że mają ogromne i gorące serducha. Wspaniali uczestnicy akcji kupowali smakołyki, ozdoby świąteczne i inne cudeńka.  Podczas Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego zebrano prawie 37 tys złotych.

W minioną sobotę od wczesnych godzin porannych społeczność placówek oświatowych Fundacji Ewangelickiego Towarzystwa Oświatowego krzątała się przy rozstawionych stoiskach kiermaszowych na parkingu szkolnym przy Rosoła10. Stragany zapełniały się smakołykami, ozdobami świątecznymi i rękodziełem artystycznym. Wszystko wykonane przez dzieci, rodziców, nauczycieli z Przedszkola „Szkrabki” i Szkoły Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego. Wszystko z myślą o Kai Czerwińskiej i jej rodzinie.

Wspieramy  najbardziej potrzebujących. Już po raz czwarty przeprowadzamy  akcję charytatywną. Z roku na rok nasza inicjatywa rozrasta się. Na operacje dziewczynki potrzeba ponad 150 tys. euro. Mam nadzieję, ze wszyscy razem, a jest nas dzisiaj dużo, chociaż trochę uzbieramy na rzecz Kai. Jeśli ktoś nie mógł być  z nami prosimy o wpłacanie pieniędzy na konto specjalnie utworzone dla dziewczynki.– mówi Małgorzata Kwiatkowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego.

Licznie przybyli na kiermasz zaskoczeni byli inicjatywą przygotowaną z tak wielkim rozmachem. Spacerowali  pomiędzy stoiskami udekorowanymi świątecznymi obrusami, lampkami. Wybierali produkty i smakowali a najlepszym środkiem zaradczym  na dotkliwy chłód był bigos, aromatyczny kompot i kawa parzona ze świeżo mielonych ziaren.Ludzie cieszyli się z bycia razem. Dopytywali o zdrowie dziewczynki i hojnie wrzucali datki do puszek przygotowanych przez Agnieszkę Hajkiewicz, ciocię Kai.

Jestem wzruszona tak pozytywną odpowiedzią na nasz apel. To nam daje  wiarę  i siłę do dalszej walki o życie Kai. Dziękuję za okazane serce– mówiła Agnieszka Hajkiewicz.

Uczestnicy wydarzenia chętnie zaglądali na stoisko Loterii Charytatywnej i kupowali losy. Na aukcji licytowali przedmioty o unikatowej wartości np. tort piernikowy z porzeczkową konfiturą i belgijską czekoladą, tort bezowy ze śmietanowym kremem z ekologicznej śmietany i dekoracją całkowicie jadalną. – Wszystko smakuje  jak grube miliony- mówili  mieszkańcy Ursynowa. Świąteczny i podniosły nastrój zagwarantowały występy dzieci i artystów śpiewających kolędy.

Trudy  przygotowań i cały dzień na dotkliwym chłodzie  wynagrodzili organizatorom przybyli na wydarzenie wspaniali mieszkańcy nie tylko Ursynowa.Udało się zebrać, wylicytować, wylosować blisko 37 tys złotych.

Zobacz jak pomagali Kai wspaniali uczestnicy Kiermaszu

Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na leczenie  Kai. Teraz dziewczynka jest po autoprzeszczepie  szpiku we Wrocławiu. Przed Kają  kosztowne i specjalistyczne leczenie w Niemczech. Potrzeba 800 tys. złotych. Rodzice nie są w stanie sami zebrać takiej kwoty.  Pomóc można wpłacając pieniądze na numer konta:

Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

koniecznie z podaniem w tytule wpłaty –   KAJA CZERWIŃSKA                       

Wpłaty krajowe: KAJA CZERWIŃSKA – NR KONTA 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630

Wpłaty zagraniczne: KAJA CZERWIŃSKA – SWIFT CODE (BIC) : PKOPPLPW  IBAN : PL 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *