TwitterFacebookPinterestGoogle+

Muzyczne Lato na Ursynowie – Ewa Bem

image_pdfimage_print

W niedzielę, 16 lipca o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Muzycznego Lata na Ursynowie, który odbędzie się na scenie plenerowej ustawionej na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61). Dla ursynowskiej publiczności wystąpi Ewa Bem. Wstęp wolny.

Ewa Bem – niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek. W środowisku jazzowym uważana za Pierwszą Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi postaciami polskiej sceny jazzowej, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim – pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką osobowością polskiej sceny muzycznej.

Niewątpliwym atutem programów Ewy Bem jest różnorodność jej repertuaru – począwszy od największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów, takich jak: Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, zespół Skaldowie, zespół Czerwone Gitary, po kompozycje o typowo jazzowym brzmieniu. Wszystkie utwory usłyszymy w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego.

Trwa kolejna edycja letnich koncertów plenerowych organizowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów pn. „Muzyczne Lato na Ursynowie”. Jak co roku mieszkańców Ursynowa czekają wspaniałe wydarzenia artystyczne. W załączeniu plakat z informacjami o pozostałych  koncertach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Nowe Volvo XC60 obiektywem w rękach fotografa i laureatki Nagrody Pulitzera

Volvo Cars, producent samochodów segmentu premium, lider w dziedzinie bezpieczeństwa połączyło siły z trzykrotną laureatką Nagrody Pulitzera – fotografem i artystką Barbarą Davidson. Wszystko po...

Bezpieczniej na przejściach przy ul.Romera oraz ul.Dereniowej

Będzie bezpieczniej na przejściach przy ul.Romera oraz ul.Dereniowej. Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ursynów zostały zrealizowane w tych miejscach inwestycje poprawiające bezpieczeństwo. Inwestycje: Budowa sygnalizacji świetlnej...

Bajki w parku

Urząd Dzielnicy Ursynów organizuje w plenerze cykl czterech spektakli teatralnych pn. „Bajki w Parku". Dedykowane są one dzieciom, a odbywać się będą w dwie kolejne...

Zamknij