TwitterFacebookPinterestGoogle+

Na początku zaufanie a na końcu kradzież

image_pdfimage_print

Kazimierz C. wkradł się w łaski właścicielki sklepu na Ursynowie, u której się zatrudnił. Kiedy kobieta mu zaufała, ten przekazał swoim kolegom informacje dotyczące kodowania alarmu oraz klucze do drzwi wejściowych minimarketu. Wspólnie z nimi włamał się i zabrał alkohol oraz papierosy warte około 12.000 zł. Pokrzywdzona do końca nie chciała uwierzyć w jego udział w przestępstwie. Ursynowscy kryminalni zatrzymali jego oraz wspólników. Na wniosek policjantów i prokuratora wszyscy trafili do aresztu na 3 miesiące.

Kilka miesięcy przed włamaniem 30-latek zatrudnił się w jednym z ursynowskich sklepów osiedlowych. Mężczyzna zdobył zaufanie właścicielki, która w dobrej wierze przekazała mu klucze do swojego minimarketu oraz kod dezaktywujący alarm antywłamaniowy.

Kazimierz C. podzielił się tą informacją z 20-letnim Danielem K oraz o cztery lata starszym Adrianem W. Wspólnie zaplanowali włamanie. Nieuczciwy pracownik dzień wcześniej ukradł właścicielce saszetkę z gotówką w kwocie 2000 zł. Kobieta o nic go nie podejrzewała. Następnej nocy razem ze wspólnikami ukradł z jej  sklepu alkohol i wyroby tytoniowe warte ponad 12.000 zł.

Ursynowscy policjanci zajmujący się sprawą dosyć szybko wypadli na trop 20 i 24-latka. Na podstawie ustaleń i zebranych dowodów przedstawiali im zarzuty. Mężczyźni przyznali się i trafili do aresztu śledczego na 3 miesiące. Nie chcieli jednak podać kto jeszcze brał udział w tym przestępstwie. Był on też poza podejrzeniami samej pokrzywdzonej.

Funkcjonariusze jednak zainteresowali się osobą Kazimierza C. Dalsze czynności w tej sprawie potwierdziły jego współudział. Mężczyzna szybko podzielił los swoich kolegów. Usłyszał zarzuty, za które, tak samo jak jego wspólnikom,  grozi mu kara do 10 lat więzienia. Na wniosek policjantów i prokuratora został aresztowany na 3 miesiące.

źródło: Policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Ogłoszenie wyników konkursu”Podziękuj Mamie”

Z okazji Dnia Matki ogłosiliśmy konkurs" Podziękuj Mamie".  Nagrodę w postaci bonu podarunkowego dla Mam  na błogi relaks i dowolny zabieg ufundował salon kosmetyki profesjonalnej...

Dni Ursynowa 2017: poznajcie atrakcje

Święto Dzielnicy będzie trwać aż trzy dni (9-11 czerwca 2017r.) i każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać ze szczególnie bogatego programu artystycznego i spędzić mile czas...

Sposób na kłoPOT

Pierwsze cieplejsze dni. Ważne spotkanie biznesowe, a może trudna rozmowa z partnerem czy kontrahentem. I wtedy pojawia się niechciany gość. Czujesz, jak zaczynasz się pocić...

Zamknij