TwitterFacebookPinterestGoogle+

NIE dla targowiska radnego Karczewskiego

image_pdfimage_print

PROTEST MIESZKAŃCÓW 27 września godz. 18.00, Urząd Dzielnicy Ursynów, sala 136.

Po odrzuceniu przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze skargi mieszkańców decyzja o przeniesieniu targowiska „Na Dołku” w okolice ul. Polaka i Kulczyńskiego jest coraz bardziej realna.

Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów Giełdy „Na Dołku”, którego szefem jest radny PO Piotr Karczewski, udostępniło plan targowiska przy ul. Polaka. Z projektu wynika, że plac targowy, biuro, pawilony (w tym gastronomiczne), parkingi dla kupców i klientów zajmą długi pas wzdłuż Al. KEN i ul. Płaskowickiej. Zlikwidowany zostanie m.in. parking strzeżony przy Kulczyńskiego / Płaskowickiej, z którego korzysta wielu mieszkańców. W miejscu parkingu staną kontenery na odpadki i WC.

Będzie to prawdziwy koszmar dla mieszkańców i całego naszego osiedla. Trudno zrozumieć decyzję Robert Kempa – Burmistrz Ursynowa, tym bardziej że niedawno na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz mówił, że na terenie należącym do naszej spółdzielni jest najmniej miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkańców. w skali całego Ursynowa. Teraz będzie ich jeszcze mniej.

Mieszkańcy, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, ucierpią jeszcze bardziej. Zlikwidowana zostanie pętla autobusowa, a trasy większości linii ulegną zmianom, które utrudnią naszym dzieciom dojazd do szkoły, a nam wszystkim jeszcze bardziej skomplikują poruszanie się po rozkopanej dzielnicy. Wszystko to w sytuacji, kiedy z powodu budowy POW i tak musimy korzystać z objazdów i codziennie stać w korkach na zwężonej Płaskowickiej i skrzyżowaniu z Al. KEN.

Tymczasem radny PO twierdzi, że nie ma żadnego problemu: mieszkańcy nie protestują, 5000 osób podpisało się pod petycją o przeniesienie bazarku na pętlę, jego zdaniem wszyscy chcemy tymczasowego bazaru w samym centrum dzielnicy! ZDM także nie widzi problemu. „Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców” likwiduje pętlę autobusową i zmienia trasy autobusów, aby radny miał gdzie prowadzić swój interes.

W środę 27 września o 18 przyjdźmy do ratusza, aby uświadomić panu Karczewskiemu i pozostałym radnym, że nie zgadzamy się na likwidację pętli i zniszczenie terenów zielonych przy ul. Polaka. Nie chcemy brudnego targowiska radnego, który zdziera od kupców ogromne sumy za możliwość rozstawienia w weekend namiotu na klepisku wysypanym żwirem. Nie chcemy kontenerów handlowych pod oknami, w samym centrum naszej dzielnicy.

Między mieszkańcami a kupcami nie ma konfliktu interesów. Porządny miejski bazarek np. przy Arenie Ursynów lub na rogu Gandhi i Cynamonowej, gdzie kupcy mogliby po przystępnych cenach dzierżawić od dzielnicy stoiska, jest w interesie nas wszystkich. Za wyjątkiem radnego PO…

Mieszkańcy Na Skraju

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

OW: Spotkanie w sprawie likwidacji pętli Natolin Płn.

Mieszkańcy na wakacjach, a władze miejskie (już nie tylko dzielnicowe) chcą wykorzystać ten czas do likwidacji pętli autobusowej, zmian tras linii 136 i 503, likwidacji...

Pętla NATOLIN PŁN. przy ul. Płaskowickiej
Otwarty Ursynów : Apelujemy o mediacje ws. przeniesienia Bazarku na Dołku

Działacze Otwartego Ursynowa i Obywatelskiego Komitetu Obrony Terenów Zielonych pomiędzy ul. Polaka a Al. KEN apelują do Prezydent Warszawy o mediacje między stronami sporu  w...

Spotkanie stowarzyszenia Otwarty Ursynów z mieszkańcami bloków przy ul Polaka i Kulczyńskiego
Mieszkańcy ul. Polaka chcą pod oknami parku a nie tymczasowej lokalizacji Bazarku na Dołku – petycja

25 maja stowarzyszenie Otwarty Ursynów zorganizowało kolejne spotkanie robocze grupy sąsiedzkiej – po Kabatach, Jarach, Kazury przyszedł czas na okolicę Polaka i Kulczyńskiego. Skorzystaliśmy z...

Zamknij