TwitterFacebookPinterestGoogle+

Nowy #Nissan #LEAF z systemem ProPILOT Park zadebiutuje 6 września

image_pdfimage_print

Nissan poinformował, że przygotowywany do wprowadzenia na rynek nowy Nissan LEAF będzie pierwszym pojazdem z globalnej oferty producenta wyposażonym w system ProPILOT Park. Technologia ta pomaga kierowcy przy parkowaniu, umożliwiając automatyczne ustawienie samochodu na miejscu parkingowym.

ProPILOT Park uwalnia kierowcę od jednej z najbardziej uciążliwych i nie zawsze łatwych do wykonania czynności za kierownicą, dając pewność perfekcyjnego zaparkowania.

Sonary i kamery w nowym Nissanie LEAF bez trudu wprowadzają samochód na miejsce parkingowe wytyczone równolegle lub prostopadle do krawędzi jezdni, zarówno przodem, jak i tyłem, redukując stres kierowcy poprzez automatyczną obsługę pedału przyspieszenia, pedału hamulca oraz koła kierownicy. Kierowca uruchamia technologię w trzech prostych krokach, obserwuje jedynie otoczenie wokół pojazdu i w razie potrzeby może zainterweniować, naciskając hamulec.

Ta technologia to kolejny ważny etap w realizowanym przez firmę Nissan procesie udostępniania zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę w popularnych modelach pojazdów. Rozwój technologii ProPILOT, która ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa jazdy oraz zwiększyć przyjemność z jazdy, jest elementem programu inteligentnej mobilności — planów Nissana w zakresie zmiany sposobu prowadzenia pojazdów, źródła ich napędu oraz integracji ze społeczeństwem.

Wprowadzając model LEAF jako pierwszy na świecie produkowany masowo samochód elektryczny, Nissan stał się pionierem tego segmentu. Dziś Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie — do klientów trafiło już ponad 270 000 egzemplarzy.

Aby zawsze być na bieżąco, śledź #Nissan, #LEAF oraz #ElectrifytheWorld, gdzie można także włączyć się do dyskusji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Audi AI – inteligentnie i empatycznie

Skomunikowane, zautomatyzowane i zelektryfikowane – takie będzie Audi przyszłości. Termin „Audi AI” stanie się w przyszłości odpowiednikiem nazw szeregu nowatorskich systemów, które odciążają kierowcę, oferując...

SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji

Finanse i rachunkowość, turystyka i rekreacja, dietetyka, informatyka, weterynaria, zarządzanie, biotechnologia oraz ekonomia to najbardziej popularne w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa...

Hybrydy pojechały po rekord Guinnessa

9 lipca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, odbyła się próba bicia Światowego Rekordu Guinnessa w równoczesnym przejeździe największej ilości samochodów hybrydowych . W wydarzeniu...

Zamknij