TwitterFacebookPinterestGoogle+

Nowy okres zasiłkowy – 500 plus!

image_pdfimage_print

W sierpniu br. mieszkańcy Ursynowa złożyli 8 233 wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego ,,500 plus” na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Oznacza to, że w ciągu pierwszego miesiąca składania nowych wniosków, wniosek złożyło ponad 70% spośród tych wnioskodawców z Ursynowa, którzy złożyli wniosek w poprzednim okresie zasiłkowym (wpłynęło wówczas 11 641 wniosków).

W zestawieniu miesięcznym liczba wniosków złożonych w sierpniu br. jest o prawie 1500 większa niż w pierwszym miesiącu poprzedniego okresu zasiłkowego, tj. w kwietniu 2016 r. kiedy to mieszkańcy Ursynowa złożyli w tej sprawie 6840 wniosków. Tylko 2531 wniosków w sierpniu złożonych zostało w Wydziale Obsługi Mieszkańców. Zdecydowanie więcej, bo aż 5702 wnioski, zostały skierowane drogą elektroniczną: za pośrednictwem aplikacji bankowych, serwisu Emp@tia i ePUAP. Ustawowy termin przewidziany na rozpatrzenie kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w sierpniu oraz wydanie w tych sprawach decyzji, a także wypłatę należnych świadczeń upływa z końcem końca października br.

Terminy:

  • Mieszkańcy, którzy do tej pory nie złożyli wniosku w sprawie świadczenia wychowawczego nie muszą się obawiać, że stracą należne świadczenie lub jego część, ponieważ ostateczny termin złożenia wniosku, gwarantujący wypłatę świadczenia z wyrównaniem za październik upływa z dniem 31 października br.
  • Określony ustawowo termin na wydanie decyzji i wypłatę świadczenia na podstawie wniosków złożonych we wrześniu upływa z końcem listopada, zaś dla wniosków złożonych w październiku – z końcem grudnia 2017 r.

Świadczenie wychowawcze ,,500 plus” nie jest jedynym świadczeniem realizowanym przez Urząd Dzielnicy Ursynów.  Od 1 sierpnia, można też składać wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. W sierpniu br. złożonych zostało 347 wniosków w sprawie przyznania świadczeń rodzinnych oraz 124 wnioski w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Informacje na temat szczegółowych wymogów, jakie muszą spełniać beneficjenci ww. świadczeń, jak również na temat wymaganych załączników dla każdego typu świadczeń, wraz z aktualnymi formularzami wniosków, znajdują się na stronie Dzielnicy Ursynów www.ursynow.pl, w zakładce „Dla mieszkańców, sprawy społeczne„.

źródło: urząd dzielnicy Ursynów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Informacje o emeryturze na poczcie

W związku z tym, że 1 października wejdą w życie przepisy o obniżeniu wieku emerytalnego, w części placówek Poczty Polskiej pojawią się dyżurne stanowiska ZUS,...

Rosnowskiego: 10 grudnia połączenie z Relaksową

Dzisiaj do godziny 10:30 można było składać oferty na realizację przebudowy ulicy Rosoła, na odcinku pomiędzy Jeżewskiego a Rosnowskiego wraz z połączeniem Relaksowej z Rosnowskiego....

10 mln na zagospodarowanie terenu nad POW

Na prośbę Burmistrza Ursynowa Roberta Kempy radna m.st Warszawy Ewa Janczar (PO) wprowadziła do budżetu miasta na przyszłe lata inwestycję pn. „Zagospodarowanie terenu nad tunelem...

Zamknij