TwitterFacebookPinterestGoogle+

Olkówek: zniszczona zieleń

image_pdfimage_print
Szanowni Państwo,
chciałbym się dowiedzieć, dlaczego nie udzielili mi Państwo informacji o którą występowałem – najpierw po prostu mailowo, potem z wyraźną prośbą (mail poniżej) o dostęp do informacji publicznej.
Czuje się lekceważony przez Państwa, na dodatek mam wrażenie, że postępują Państwo niegospodarnie – marnują publiczne środki.
Tak jak już wielokrotnie Państwu zwracałem uwagę, prace przy realizacji projektu BP ” Łączymy Parki” z roku 2016 wykonane zostały niechlujnie, niezgodnie ze sztuką.
Na dodatek nie wywiązują się Państwo z obowiązku należytego dbania o teren. Zgłaszając projekt musiałem podać przewidywany koszty w kolejnych latach. Urząd Dzielnicy zweryfikował pozytywnie projekt i przyjął koszty na utrzymanie zieleni, sprzątanie.
W ciągu tego roku teren nie jest właściwie utrzymany, zieleń jest już w znacznej części zniszczona. Ponieważ teren nie jest odpowiednio utrzymywany i położone zostało za mało kory posadzone rośliny zostały zagłuszone przez pozostałą roślinność.
W ubiegłym miesiącu (przypuszczam, że to efekt jakiejś kontroli zewnętrznej) nasadzone zostały nowe rośliny, usunięte chwasty, trochę uporządkowany teren. Dziś nie widać już efektów tych prac. Nadal nie wiem – choć występowałem o tę informację, czy prace te wykonane były w ramach gwarancji, czy opłacone były powtórnie.
W załączeniu przesyłam kilka zdjęć, jak wygląda obecnie zasadzona w grudniu 2016 i czerwcu 2017 zieleń.
Przypomnę, że projekt kosztował podatników 207 850 zł i zagłosowało na niego 1404 osoby.
W kolejnych edycjach (2017 i 2018) mieszkańcy Ursynowa wybrali w głosowaniu projekty – kontynuację projektu. Czuję się więc zobowiązany, by pilnować, jak projekt jest realizowany
z poważaniem
Tomasz Wałkuski
poprzednie e-mail-e:
Szanowni Państwo,
jako, że od prawie miesiąca nie otrzymałem odpowiedzi na zadane pytania występuję z zapytaniem w trybie dostępu do informacji publicznej:
1. Proszę o informację kto jest odpowiedzialny za pielęgnację Zieleni na Olkówku i tym samym za zniszczenie (w trakcie koszenia) części krzewów zasadzonych w ramach projektu Łączymy Parki 2016 wokół parkingu
2.Czy prace wykonane w grudniu 2016 roku zostały odebrane i jeśli tak – dlaczego zostały zaakceptowane wykonane wadliwie misy, zasadzone drzewa niespełniające norm (krzywe, rozgałęzione), dlaczego krzewy nie zostały odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem.
3. Czy wiosną została przeprowadzona ponowna ocena stanu zieleni (jak było ustnie umówione podczas odbioru prac w grudniu) i co z tej oceny wynika. Czy usunięte zostały/zostaną błędy wykonawcy?
4. Czy prowadzone dzisiaj prace (odchwaszczanie, uzupełnienia nasadzeń etc.) są wykonywane w ramach gwarancji wykonawcy, czy są płatne dodatkowo ze środków publicznych.
5. Dlaczego nie została założona tabliczka informacyjna, że nasadzenia, chodnik, ławki i śmietniki pojawiły się na Olkówku w ramach projektu BP.
z poważaniem
Tomasz Wałkuski
Zagłosuj na projekt:
www.laczymyparki.pl
Szanowni Państwo,
pod koniec 2016 roku odebrane zostały prace wykonane w ramach projektu Łączymy Parki w ramach budżetu partycypacyjnego na 2016 rok.
W czasie odbioru umówiliśmy się, że na wiosnę zostanie dokonany „przegląd” terenu i wykonawca prac dokona niezbędnych poprawek.
Wczoraj – podczas spotkania z panem Olendzkim i panią projektant – mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądają wykonane w zeszłym roku nasadzenia. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć
Bardzo duża część krzewów została zniszczona przez nieodpowiednie zabezpieczenie terenu. Ziemia wokół krzewów nie została zabezpieczona odpowiednią ilością kory/materiałem zapobiegający rozrostowi chwastów i na chwile obecną krzewy są ledwie widoczne wśród otaczających je chwastów. Istnieje ryzyko, ze podczas najbliższego koszenia krzewy zostaną zniszczone.
Uprzejmie proszę, by jak najszybciej teren zasadzeń został doprowadzony do nalezytego porządku.
Obecna na wczorajszym spotkaniu projektant potwierdziła (już jako trzeci fachowiec), że zasadzone drzewa oraz sposób ich zasadzenia odbiegają od przyjętych norm. (Brak/niewłaściwie wykonane misy, drzewa z rozgałęzieniami). Uprzejmie proszę, by WOŚ ustosunkował się do tego i podjął należne kroki, by prace zostay własciwie doprowadzone do końca.
z poważaniem
Tomasz Wałkuski
P>S Proszę o potwierdzenie otrzymania maila

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

29 lipca – zbiórka krwi przed Urzędem

29 lipca w godzinach od 10.00 do 15.00, przed Urzędem Dzielnicy Ursynów odbędzie się kolejna zbiórka krwi organizowana wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Krewki...

Program Rodzina 500 plus – nowy okres zasiłkowy

Już od 1 sierpnia 2017 r. mieszkańcy Ursynowa będą mieli możliwość ponownego złożenia wniosków o przyznanie prawa do świadczenia z programu Rodzina 500 plus na...

Trwają konsultacje uchwały antysmogowej dla Mazowsza

Z zapisami uchwały antysmogowej mieszkańcy Mazowsza mogą zapoznawać się już od 20 lipca. Projekt dokumentu przygotowany przez naukowców, ekspertów i urzędników został zawieszony na stronie...

Zamknij