TwitterFacebookPinterestGoogle+

Ostanie dni na zgłoszenia!

image_pdfimage_print

Konkurs „Warszawa w kwiatach”, zapoczątkowany jeszcze przez prezydenta Stefana Starzyńskiego, wyrasta na największą w Polsce akcję związaną z naturą, ogrodnictwem i ekologią. Do konkursu można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. Zgłoszenia tylko do piątku, 30 czerwca 2017.

Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy. Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy  w sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.

Konkurs to także cykl wydarzeń, które pokazują warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele szczęścia. W mieście działały ogólnodostępne Centra Porad. Ich  uczestnicy uczyli się m.in. jak rozpocząć swoją przygodę z ogrodnictwem, poznawali sekrety zielarstwa. Podczas „Warszawy w kwiatach i zieleni” ulice stolicy zakwitły, na przystankach autobusowych, w kawiarniach i klubach pojawiły się kwiaty w doniczkach – można je było zabrać do domu. Przygotowane zostały również ekologiczne papierowe torebki – zastąpiły one foliowe reklamówki. Mieszkańcy mogli je znaleźć m.in. w lokalnych warzywniakach i na targach.

Przejdź trasą najpiękniejszych ogródków

Grzegorz Kalinowski to historyk, warszawiak od pokoleń, autor rozgrywającej się w przedwojennej stolicy sagi „Śmierć frajerom”. Pisarz zaprasza 20 sierpnia o godz. 11.00 na spacer szlakiem zgłoszonych do konkursu ogrodów i ogródków, podczas którego opowie fascynujące historie o Warszawie i odwiedzanych miejscach.

Innowacją w skali całego kraju są bezpłatne usługi Wirtualnego Lekarza Roślin, który pomoże wyleczyć chore rośliny doniczkowe, a także udzieli wszelkich porad dotyczących ogrodnictwa. Jacek Rojek, ogrodnik z blisko pięćdziesięcioletnim doświadczeniem będzie odpowiadał za darmo na wszystkie pytania dotyczące pielęgnacji roślin. Wystarczy do końca czerwca wysłać e-mail na adres: lekarzroslin@warszawawkwiatach.pl dołączyć do wiadomości pytanie wraz ze zdjęciem rośliny i poczekać na odpowiedź maksimum 48 godzin.

Więcej informacji na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach.

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

 

Informacja prasowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Nowy Nissan X Trail: najlepiej sprzedający się SUV na świecie

W Nissanie X‑Trail — najlepiej sprzedającym się samochodzie sportowo-użytkowym na świecie — wprowadzono szereg zmian, dzięki którym oferuje on jeszcze wyższą jakość i poziom dopracowania....

Pomóżmy zwierzętom przetrwać wysokie temperatury

Gorąco, duszno, parno – upalne lato daje się we znaki nie tylko ludziom, lecz także zwierzętom. O ile człowiek ma swoje sposoby, by radzić sobie...

Kontrole placów zabaw
Zakończyły się kontrole placów zabaw

Strażnicy miejscy skontrolowali ponad 940 placów zabaw. Stan większości nie budził zastrzeżeń. Część wyposażenia miejsc rekreacji najmłodszych wymagała jednak napraw. Strażnicy najczęściej zalecali wymianę lub...

Zamknij