TwitterFacebookPinterestGoogle+

Otwarty Ursynów : Apelujemy o mediacje ws. przeniesienia Bazarku na Dołku

image_pdfimage_print

Działacze Otwartego Ursynowa i Obywatelskiego Komitetu Obrony Terenów Zielonych pomiędzy ul. Polaka a Al. KEN apelują do Prezydent Warszawy o mediacje między stronami sporu  w sprawie przeniesienia Bazarku na Dołku do tymczasowej lokalizacji i o podjęcie próby polubownego rozwiązania trwającego sporu. W związku z informacjami o możliwej likwidacji pętli autobusowej NATOLIN PŁN przy ul. Płaskowickiej działacze chcą  konsultacji społecznych.

W naszej opinii przeniesienie Bazarku na Dołku pod bloki przy ul. Polaka -na pętlę autobusową i teren zielony -jest niewłaściwym rozwiązaniem, któremu sprzeciwiają się  mieszkańcy. Swój sprzeciw wyrazili  radni w stanowisku  przyjętym w 2014 r. Niepokoi nas fakt, iż ta sprawa wciąż jest nie  rozwiązana, mimo iż  konieczność znalezienia nowej lokalizacji dla Bazarku na Dołku w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy była powszechnie znana od 2013 r.- przypomina Piotr Skubiszewski, przewodniczący stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

W opinii działaczy przeniesienie Bazarku na Dołku na pętlę przy ul. Polaka to operacja wątpliwa prawnie i pogłębiająca konflikt interesów towarzyszący tej sprawie.dodaje Skubiszewski

Dodatkowo sprawę utrudnił konflikt interesów radnego, który jednocześnie pełni funkcję prezesa stowarzyszenia zarządzającego bazarkiem (w tej sprawie interweniował ostatnio Wojewoda Mazowiecki, który wygasił mandat radnego stwierdzając naruszenie przepisów).

Działacze po raz kolejny proponują, aby Bazarek na Dołku w ramach kompromisu został przeniesiony na teren pomiędzy Areną Ursynów a ul. Gandhi albo pomiędzy Areną Ursynów a ul. Płaskowickiej i Pileckiego oraz aby zaadaptowano parking za Urzędem Dzielnicy na weekendowy targ owocowo-warzywny. O spotkanie w tej sprawie wystąpił 20 czerwca radny dzielnicy Ursynów Paweł Lenarczyk i do dnia dzisiejszego do takiego spotkania nie doszło.

Apel do Prezydenta Warszawy z uzasadnieniem i opisem historii problemu został wysłany przez stowarzyszenie Otwarty Ursynów oraz Komitet Obrony Terenów Zielonych przy ul. Polaka a Al. KEN.

Jak zauważają działacze Otwartego Ursynowa, w sprawie lokalizacji dla Bazarku na Dołku nie można zignorować głosu mieszkańców ul. Polaka. W związku z informacjami o możliwej likwidacji pętli autobusowej NATOLIN PŁN przy ul. Płaskowickiej (w pobliżu skrzyżowania z al. KEN) i zastąpienia jej alternatywną organizacją końcowych przystanków dla kilku linii autobusowych, Otwarty Ursynów 3 lipca zwrócił się do Prezydent Warszawy oraz Zarządu Transportu Miejskiego z prośbą o przeprowadzenie  konsultacji  społecznych z mieszkańcami okolic obecnej pętli autobusowej.

Zdaniem działaczy wśród zagadnień, które należy poruszyć podczas konsultacji, powinny znaleźć się:

  • kwestie bezpieczeństwa nowych rozwiązań komunikacyjnych, w tym z uwzględnieniem potencjalnego istnienia bazarku w miejscu obecnej pętli (bazarek będzie generował dodatkowy ruch samochodowy i pieszy w tym miejscu)
  • kwestie wygody dla osób korzystających z usług komunikacji publicznej
  • kwestie sąsiedztwa budowy tunelu trasy S2 POW

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Spotkanie stowarzyszenia Otwarty Ursynów z mieszkańcami bloków przy ul Polaka i Kulczyńskiego
Mieszkańcy ul. Polaka chcą pod oknami parku a nie tymczasowej lokalizacji Bazarku na Dołku – petycja

25 maja stowarzyszenie Otwarty Ursynów zorganizowało kolejne spotkanie robocze grupy sąsiedzkiej – po Kabatach, Jarach, Kazury przyszedł czas na okolicę Polaka i Kulczyńskiego. Skorzystaliśmy z...

Komitet: żadnych rozmów, żadnych ustaleń z radnym Karczewskim nie było

W lokalnej prasie ( Passa  nr 13 z 30 marca) ukazał się  tekst pt. "Skubiszewski i spółka nie będą mnie opluwać"  podpisany przez Piotra Karczewskiego, ...

Spotkanie w sprawie nowej lokalizacji "Bazarku na dołku"
Spotkanie w sprawie „Bazarku na dołku”: Ta gra nie jest jeszcze skończona! [WIDEO]

Zarząd  Dzielnicy Ursynów wydał decyzje o warunkach zabudowy dla budowy  targowiska   u zbiegu ulic Al. KEN i Płaskowickiej. Mieszkańcy enklawy przy ul. B. Polaka nie...

Zamknij