TwitterFacebookPinterestGoogle+

This gallery contains 7 photos.

image_pdfimage_print

Ulica Nowokabacka to ulica, której jeszcze nie ma ale ma być. Tak wymyślili to sobie deweloperzy i Dzielnica Wilanów.

W przyszłości ma to wyglądać tak.

Zrzut ekranu 2014-06-28 o 18.09.34Zrzut ekranu 2014-06-28 o 18.16.25 Zrzut ekranu 2014-06-28 o 18.18.04 Zrzut ekranu 2014-06-28 o 18.18.20 Zrzut ekranu 2014-06-28 o 18.18.38 Zrzut ekranu 2014-06-28 o 18.18.48 Zrzut ekranu 2014-06-28 o 18.19.03

Ulica Nowokabacka potrzebna jest deweloperom do tego, żeby sprzedawać domy mieszkania i wszelką szczęśliwość pod hasłem – Dom tylko 5 minut od metra Kabaty. Kup już dziś!!!

Na razie protesty ze strony mieszkańców Ursynowa a w szczególności Kabat są słabe. Przyczyna to to, że wszystko odbywa się za naszymi plecami. Plecami mieszkańców Kabat. Klub Radnych „Nasz Ursynów” w radzie Dzielnicy Ursynów oraz Stowarzyszenie Mieszkańców „Nasz Ursynów” zaczął zdecydowanie. Napisali petycję do Prezydent Warszawy: „Zwracamy się  z wnioskiem o wprowadzenie zmiany do  Wieloletniej Prognozy Finansowej m.st. Warszawy na lata 2014-2042 polegającej na modyfikacji zapisów dotyczących okresu realizacji inwestycji „Budowa ul. Ciszewskiego na odcinku ul. Kiedacza – al. Rzeczypospolitej”, tj. z lat 2020-2023, na lata 2014-2017. Tym samym, wnioskujemy o korektę zapisów w zakresie inwestycji „Budowa ul. Nowokabackiej – etap II”, tj. zaplanowanie jej realizacji w latach 2020-2023.

Naszym zdaniem w pierwszej kolejności zasadne jest wybudowanie połączenia drogowego pomiędzy Ursynowem i Wilanowem jako przedłużenia ulicy Ciszewskiego. Jest to bowiem rozwiązanie najbardziej korzystne dla mieszkańców obu dzielnic oraz możliwe do zrealizowania w najkrótszym czasie. Wielokrotnie apelowały o to władze dzielnicy Ursynów, popierane przez mieszkańców Ursynowa. Dlatego też ze zdumieniem przyjmujemy uchwałę Rady m.st. Warszawy, która zdecydowała, że w pierwszej kolejności będzie realizowana ulica Nowokabacka.

Uważamy, że jest to błędna decyzja, która powinna zostać niezwłocznie naprawiona. Budowa ulicy Nowokabackiej spowoduje negatywne skutki dla mieszkańców Kabat i Natolina, gdyż będzie ona wprowadzała ruch samochodowy do Warszawy przez Kabaty. To mieszkańcy tej części Ursynowa odczują najbardziej przykre konsekwencje tej złej decyzji. Powstanie ulicy Nowokabackiej doprowadzi do tego, iż spokojne dziś osiedla na Kabatach staną się korytarzem tranzytowym z kierunku od Konstancina-Jeziorny do Warszawy, w tym do planowanej budowy Galerii Kabaty.

Jesteśmy zbulwersowani faktem, iż w tak ważnej kwestii dla mieszkańców Ursynowa, władze m.st. Warszawy nie skonsultowały zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej z Radą Dzielnicą Ursynów, Zarządem Dzielnicy Ursynów oraz samymi mieszkańcami – zignorowano wcześniejsze jednoznaczne stanowiska w tej sprawie.

Budowa ulicy Nowokabackiej będzie zasadna dopiero po wykonaniu ulicy Ciszewskiego-Bis i ulicy Branickiego, łączącej się z ulicą Płaskowickiej. Dodatkowo należy zaznaczyć, iż planowana przez władze m.st. Warszawa ulica Nowokabacka wymaga po stronie Ursynowa wybudowania ulicy Rosnowskiego, przebudowy ulicy Relaksowej i skrzyżowania ulicy Rosoła z Wąwozową. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione to realizacja ulicy Nowokabackiej nie przyczyni się do rozwiązania problemów komunikacyjnych, w tym sprawnego połączenia drogowego z prawdziwego zdarzenia pomiędzy Ursynowem i Wilanowem. Klub radnych „Nasz Ursynów” w radzie Dzielnicy Ursynów, Stowarzyszenie Mieszkańców „Nasz Ursynów” i zaczynają zbierać podpisy.

Drodzy mieszkańcy Kabat. Jak się nie uda zablokować tej wspaniałej z punktu widzenia deweloperów inwestycji, nawet wykładają na to swoją kasę, to pracujmy już dziś nad śmiałym planem wyłączenia całej ulicy Relaksowej z ruchu samochodowego. Niech deweloper do każdego sprzedanego lokalu daje gratis cztery rowery. Będzie cisza w czasie jazdy a i tężyznę fizyczną wyrobią sobie nasi przyszli sąsiedzi.

Czekamy na Wasze opinie a już w przyszłym tygodniu duży materiał filmowy poświęcony tej bulwersującej sprawie.

Robert Grudziński

redaktor naczelny www.ursynow.tv

 

Komentarze

27 komentarzy

 1. Kuba Odpowiedz

  Faktycznie, pomysł cokolwiek dziwaczny, biorąc pod uwagę trwające od lat starania o połączenie Ursynowa z Wilanowem przez ulicę Ciszewskiego, lub istniejące, choć jednostronne połączenie na wysokości Płaskowickiej – Branickiego.

 2. Janek Odpowiedz

  Każdy kto kupił mieszkanie na Kabatach powinien wiedzieć, ze jest i bedzie Tesco i nawet galeria kabaty niedługo. A dwa, ze ul. Nowokabacka jest w planach od lat ponad 30. Każdy kupujący miał dostęp do tych informacji. Nikt tego nie ukrywał. Ulica nowokabacka ma dokumentacje, rezerwę w planie miejscowym, częściowo wykupione działki, sponsora do realizacji. Nic takiego nie ma przedłużenie ciszewskiego. Burmistrz Guział w 2009 roku idąc z naszym Ursynowem do wyborów mówił o szybkim wybudowaniu nowokabackiej. Teraz jawnie kłamie, do tego ma swój prywatny interes bo mieszka obok Orszady. Same kłamstwa, jeszcze do niedawna mówił, ze nowokabacka bedzie kosztować ponad 100mln zł…. Jatrzy, robi zamieszanie i kłamie. Zero faktów, tylko pomówienia.

 3. Robert Grudziński Odpowiedz

  bardzo dziękuję za komentarze, myślę, że pana Janka zaciekawią inne informacje dotyczące dewelopera planującego budowę ekologicznego , prawie bez emisyjnego osiedla willowego. Bez emisji CO2 u siebie za to z emisją CO2 na Kabatach. Do metra muszą dojechać, tak czy nie? Kupując mieszkanie na Kabatach w 1991 roku nikt nie myślał i nikt nie planował budowy takiego sklepu jak Tesco. Tak więc nie jest uprawnione pisanie przez pan, panie Janku, że kupując mieszkanie na Kabatach powinienem wiedzieć o Tesco. Nikt wtedy, 1990 rok, z super planistów nie myślał o Lidlu, dwu pasmowej Rosoła, o Nowokabackiej. Miasta w Polsce od 1989 roku rozwijają się pod dyktando deweloperów. Kończę na tym, muszę mieć mięso do artykułu. Pozdrawiam serdecznie z jeszcze cichych Kabat.
  Robert Grudziński, rednacz

 4. Janek Odpowiedz

  Rozumiem, ze nie ma obecnie ruchu w stronę Wilanowa/ Powsina przez ul. Podgrzybkow i Gąsek? Chyba lepiej, zeby samochody przejechały szybciej i nie stały w korku blisko Kabat by Pan miał swoją ciszę i czyste powietrze? A jak bedzie w końcu po ponad 30 latach normalne połączenie to może w końcu czas na komunikacje miejska, która spowoduje, ze ruch samochodowy zmaleje?
  Chyba lepiej zeby dojechali do metra jednym autobusem a nie 10 samochodami? Mniej CO2 i w ogóle mniejsze zużycie paliwa.
  Mam nadzieje, ze wie Pan rownież, ze od lat jest tez rezerwa pod dwa pasy Wawozowej? Czy to tez bedzie skandal i niespodzianka deweloperów?

 5. robert Odpowiedz

  drogi Panie Janie, zacznę od końca, po pierwsze nie jestem przeciwnikiem rozwoju miasta, jednak chcę widzieć plany rozwojowe na lata do przodu a nie kadencję polityczną, po drugie czy ulica Wąwozowa będzie dwu pasmowa? tego jeszcze nie wiemy z całą pewnością chociaż takie plany są, na pewno nie nazwę to skandalem jak pan pyta, jednak chcę pana uwagę skierować na inny problem, mianowicie ulice szeroko pasmowe zwiększają naturalnie prędkość pojazdów a po drugie w mieście nie są potrzebne. Jak pan zauważył w mieście potrzebna jest przede wszystkim komunikacja miejska. Sprawna, dostępna i w miarę tania. Jeżeli deweloper przyszłego Osiedla Wilanów, osiedla ekologicznego, wyposaży mieszkańców w samochody elektryczne albo w autobus elektryczny to może będzie to pole do dyskusji. Receptą na to wszystko może być strefa bez emisji na południowych Kabatach. Generalnie nie jestem przeciw rozwojowi miasta ale jestem przeciwnikiem załatwienia wszelkich interesów za naszymi plecami nie daj Bóg na cmentarzu. pozdrawiam serdecznie. Tak na marginesie, Brazylia wygrała zabawa trwa dalej 🙂

 6. Michał Odpowiedz

  panie redaktorze a gdzie to połączenie będzie na Kabatach? tak jak mapa pokazuje to tam same krzaki?

 7. michal Jacy Odpowiedz

  nie ma co protestować, budować i to szybko, a jak się nie podoba to można wyprowadzić się na zielony Ursynów, tam ciszej, tylko od czasu do czasu latają samoloty 🙂

 8. Staś Odpowiedz

  kiedy zaczynają budowę tej drogi od strony Relaksowej? i jak będzie wyglądać Relaksowa? może są jakieś inne zdjęcia map?

 9. Seba Odpowiedz

  a po co się denerwować, droga jest potrzebna i koniec, niech HGW buduje jak najszybciej

 10. Piotr Odpowiedz

  dlaczego nie budują sobie połączeń Wilanów z Mokotowem? tylko na Ursynów ich ciągnie, śmieszni są ci z PO na Wilanowie , naprawdę nienawidzą Guziała 🙂

 11. zofia Odpowiedz

  Panowie szable w dłoń i walczmy o konsultacje społeczne w takich sprawach, ale jedno pytanie : ilu mieszkańców Kabat wie że możliwy jest scenariusz z Nowokabacką? czy prześpią sprawę ?

 12. Darek Odpowiedz

  Tak przespali Pani Zofio sprawę z Tesco, jak kupowali mieszkania to dlaczego nie spojrzeli w plany, ja rozumie,że każdy się wtedy cieszy-fajna okolica i takie tam bzdety,a gdzie są władze wspólnot mieszkaniowych co robili żeby zablokować budowę dawnego Hita,chyba niewiele a teraz larum,tak ze wszystkim sie dzieje. Od Nowokabackiej sie nie ucieknie, jak HGW sie uprze to nie da nikt rady, chyba że- baba z wozu -koniom lżej

 13. Kuba Odpowiedz

  Mnie akurat galeria nie przeszkadza, nawet moim zdaniem będzie lepsza niż ten paskudny blaszak który jest teraz. A wracając do wypowiedzi pana Janka to nawet biorąc pod uwagę, że ulica Nowokabacka była w planach i działki są wykupione, to w dalszym ciągu dużo sensowniejszym połączeniem – przynajmniej patrząc z punktu widzenia Ursynowa, wydaje się połączenie na wysokości Ciszewskiego, czy Branickiego – Pileckiego, zwłaszcza że tu nie długo będą też ryli.

 14. Roman Odpowiedz

  Ja pierdu, piekło na Kabatch,
  kaźnia i eksterminacja narodu Polskiego:
  nagrodzonych, nienagrodzonych oraz
  Bóg wie kogo jeszcze.

  Będą jeździć do metra, zużywać tlen i emitować CO2.

  Na tych Kabatch w Warszawie, czy pod
  Białą Podlaską?

 15. Marcin Odpowiedz

  W pełni się zgadzam z pierwszeństwem dla ulicy Ciszewskiego bo to jest rozwiązanie ułatwiające komunikację między Wilanowem, a Ursynowem. Ulica ta bowiem łączy dwa zabudowane (Ursynów) lub rozbudowujące się (Miasteczko Wilanów) tereny. Ulica Nowokabacka nijak tak rozumianej komunikacji nie usprawnia bo łączy Powsin z Kabatami, co na codzień przyda się najbardziej mieszkańcom z kierunku Konstancin-Jeziorna. Zatem należy zapytać wprost, czy pod płaszczykiem poprawy komunikacji między dzielnicami nie realizuje się aby poprawy komunikacji z i do Warszawy z kierunku Konstancin i wtedy uczciwie tak właśnie ten projekt trzeba nazwać.

 16. magdalena Odpowiedz

  A kto ma interes z wybudowaniem w pierwszej kolejności Nowokabackiej, może dewelperzy współfinansuja budowę drogi, tak przeciez sie niekiedy praktykuje a inwestycja idzie do przodu , przeciez i tak to będzie w cenie m2 ale niech miasto sie rozwija i pochłania następne tereny, będziemy jedna wielką zabudowaną przestrzenią.

 17. marian Odpowiedz

  Zdecydowany priorytet dla Nowokabackiej ! Komu jest potrzebne połączenie Ursynowa i Wilanowa przez ul. Ciszewskiego, skoro nieco dalej jest już takie przez ul. Wilanowska. To dublowanie połaczenia. Południowy Ursynów nie ma bezpośredniego wyjazdu z Warszawy, połączenia z Wilanowem i Konstancinem i tylko tu należałoby budować NowoKabacką. Bezsensem jest jazda z Kabat do Ciszewskiego lub Wilanowskiej aby wyjechać z Warszawy na południe.

 18. Kuba Odpowiedz

  Na przykład mnie, dziękuję za takie „nieco dalej” do którego trzeba się przebijać przez zakorkowaną „Dolinkę”. A do wyjazdu z Warszawy, to będzie temu służyła S2.

 19. Marny Odpowiedz

  co ten marian opowiada, to może od razu zrobić z Rosoła drogę szybkiego ruchu, polikwidować światła i zbudować piękne eskapady! we łbie ci się popieprzyło, południowy Ursynów ma połączenie z południem tylko jet to połączenie lokalne a nie tranzytowe, jak chcą mieszkać w Konstancinie i innych okolicach źle zabudowanych to niech stoją w korkach,

 20. Marny Odpowiedz

  Ursynów nie ma drogi lokalnej z Wilanowem i to trzeba zbudować!

 21. Robert Grudziński Odpowiedz

  to co się dzieje z tymi drogami niby lokalnymi to typowy przykład skompromitowanej polityki budowy zakorkowanych miast dla samochodów. Brak wizji miasta u naszych włodarzy widać gołym okiem.

 22. Tolek Odpowiedz

  jak tam budują te połączenie czy czekają na wybory?

 23. Benedykt Odpowiedz

  ciekawe jakie stanowisko ma w tej sprawie IMU?

 24. PodLas Kabacki Odpowiedz

  Pomysł z wyłączeniem Relaksowej z ruchu samochodowego – GENIALNY ! A liczne domy stojące od dziesięcioleci wzdłuż podleśnego odcinka Nowoursynowskiej, dla których Relaksowa jest jedynym dojazdem, można przecież zburzyć i zaorać.
  Panie Grudziński, idź Pan robić te swoje niedowarzone rewolucje gdzieindziej !!!

 25. ka Odpowiedz

  IM WIECEJ DROG TYM LATWIEJSZE ZYCIE !!!!!!

  BUDOWAC NIE PROTESTOWAC !!!

  zobaczycie jak sie bedzie wyjezdzalo z Kabat jak zaczna rozkopywac obwodnice! Natolin i Kabaty beda odseparowane od swiata, o tym nikt nie mysli????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Przyszli! Poćwiczyli! Są zdrowsi!

Dzisiaj podczas imprezy „Dzień w dobrej kondycji“, aktywni Ursynowianie mogli na siłowniach pod chmurką popracować nad swoją sylwetką i skorzystać z bezpłatnych konsultacji trenerskich i porad...

PROFILAKTYKA I LECZENIE CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – STRATEGMED

II konkurs na projekty w ramach programu strategicznego „PROFILAKTYKA I LECZENIE CHORÓB CYWILIZACYJNYCH” – STRATEGMED DYREKTOR NARODOWEGO CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU OGŁASZA DRUGI KONKURS NA...

Już 1 lipca w SuperKUMULACJI na wakacje zagramy aż o 10 000 000 zł!

Tegoroczne wakacje rozpoczniemy grą o bardzo wysoką stawkę, a mianowicie aż o 10 000 000 zł. Tyle bowiem wynosi gwarantowana kwota na najwyższe wygrane w...

Zamknij