TwitterFacebookPinterestGoogle+

Pijana matka opiekowała się 11-miesięcznym dzieckiem

image_pdfimage_print

42-latka mieszkanka Ursynowa usłyszała zarzuty narażania 11-miesięcznego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W czasie, kiedy partner Anny M. pojechał ze starszym dzieckiem na działkę ona zdążyła wypić pół litra wódki. 47-latek podczas rozmowy telefonicznej z kobietą domyślił się, że jest pijana i o wszystkim powiadomił ursynowskich policjantów, a sam wrócił do domu i zajął się dziećmi. Badanie alkomatem wykazało, że nieodpowiedzialna mama miała około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W świąteczne wtorkowe przedpołudnie 47-letni mieszkaniec Ursynowa postanowił pojechać ze kilkuletnim dzieckiem na ich ogródek działkowy. Jego o 5 lat młodsza partnerka postanowiła zostać z ich 11-miesięcznym synkiem w domu. W ciągu dnia telefonował kilka razy do matki ich dzieci, pytając czy wszystko jest w porządku. Po kolejnym telefonie zaniepokoił go fakt, że kobieta zaczęła bełkotać do słuchawki. Na jego pytania przyznała, że wypiła dwa drinki. Jednak jej zachowanie dało mężczyźnie podstawę sądzić, że wypiła o wiele więcej.

Poruszony tym faktem ojciec poprosił o interwencję ursynowskich policjantów, a sam wrócił do domu ze starszym dzieckiem. Na miejscu Anna M. przyznała, że wypiła pół litra wódki. Kobieta ledwo stała na nogach i w taki sposób chciała sprawować opiekę nad dzieckiem.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 42-latka miała ponad 2,5 promila alkoholu. Zgłaszający mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy, że kobieta nie po raz pierwszy opiekowała się dzieckiem będą pod wpływem alkoholu, ale wcześniej nigdy nie zgłaszał tego faktu. Dzieci zostały pod opieką trzeźwego ojca, a nieodpowiedzialna matka trafiła do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty narażania dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

O jej zachowaniu policjanci powiadomią również sąd rodzinny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Frezowanie ul. W.K Roentgena

Od piątku, 18 sierpnia od godz. 22.00  do wtorku 22 sierpnia do godz. 24.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. W.K Roentgena na odc. od ul....

Zgubiły go niewłączone światła w skuterze

Policjanci ze stołecznej „drogówki” zatrzymali 23-latka. Sebastian T. poszukiwany listem gończym kilka minut po godz. 1:00 nad ranem wybrał się w podróż skuterem, w którym...

Kontrole infrastruktury wokół szkół - pochylony znak
Bezpieczna droga do szkoły.

Choć do pierwszego szkolnego dzwonka pozostały jeszcze trzy tygodnie, to strażnicy miejscy już myślą o bezpieczeństwie uczniów. Trwają kontrole otoczenia prawie 400 szkół. Funkcjonariusze sprawdzają,...

Zamknij