TwitterFacebookPinterestGoogle+

PILNE!!! GNIAZDA PTAKÓW ZAGROŻONE W REMONTOWANYM BUDYNKU KULCZYŃSKIEGO 7!

image_pdfimage_print

Bardzo prosze o natychmiastowe przerwanie prac remontowych na budynku przy ul. Kulczyńskiego 7 do czasu wykonania opinii ornitologicznej i chiropterologicznej. Nie wolno tez zamknac (zakratowac/zamurowac) tych otworow wentylacyjnych w stropodachu, ktore aktualnie pozostaja drozne.

W/w blok jest siedliskiem licznych ptakow i toczace sie prace stanowia zagrozenie dla znajdujacych sie w nich gniazd. Gniazda znajduja sie w szczelinach elewacji!  Aktualnie jedno z nich zlokalizowane jest w bezposrednim sasiedztwie wind remontowych. W gniezdzie sa legi! Do pozostawionych jakis czas droznych otworow stropodachu mogly w miedzyczasie wejsc ptaki i tam rowniez moga byc juz gniazda, wiec zamkniecie teraz tych otworow stanowi zagrozenie dla siedzacych tam ew. ptakow.

Niestety kilka scian budynku juz jest zrobionych – istnieje prawdopodobienstwo, ze tu tez byly gniazda w szczelinach i zostaly zamurowane. Przypominam, ze wszystkie zwierzeta bytujace w/na budynkach sa prawnie chronione i niszczenie ich schronien/gniazd/siedlisk oraz ploszenie jest przestepstwem.

Na zniszczenie gniazd/schronien, takze poza okresem legowym, konieczne jest uzyskanie zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony środowiska. RDOS wydaje ja na podstawie ekspertyzy przyrodeniczej i pod okreslonymi warunkami, m.in. wykonania prze inwestora prac kompensacji przyrodniczej.

Jestem zbulwersowana Panstwa dzialaniem, poniewaz wielokrotnie byli Panstwo informowani o siedliskach w budynkach i koniecznosci ich ochrony. Na poczatku roku dostaliscie Panstwo od nas materialy edukacyjne, m.in. kalendarz ze zdjeciami rozmaitych ptasich lokali w budynkach. Gdybyscie go Panstwo ze zrozumieniem obejrzeli i przeczytali, zaistniala sytuacja zapewne nie mialaby miejsca.

Renata Markowska

Fundacja noga w łapę. Razem idziemy przez świat

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Konkurs na stanowisko Dyrektora DOK Ursynów

Jak informuje Urząd Dzielnicy Ursynów, w związku z nierozstrzygnięciem konkursu z kwietnia br., 28 czerwca 2017 r. weszło w życie Zarządzenie Prezydenta m.st. Warszawy o...

Odpady dla zdrowia i urody

Każdego roku polskie zakłady produkujące skrobię ziemniaczaną wytwarzają 100 tys. litrów wody sokowej. Z kolei efektem ubocznym produkcji biodiesla jest 100-150 tys. ton gliceryny. Naukowcy...

VOLITE: z szybkością rozświetlenia

Marzenie klientów, naukowców i praktyków z obszaru medycyny estetycznej staje się rzeczywistością. Długotrwałe efekty poprawy wyglądu skóry niekoniecznie muszą być czasochłonne i wiązać się z...

Zamknij