TwitterFacebookPinterestGoogle+

Pomóżmy godnie żyć Krystianowi. Charytatywny Kiermasz Świąteczny już w sobotę

image_pdfimage_print

Charytatywny Kiermasz Świąteczny zbliża się wielkimi krokami. W tym roku środki z akcji  przekazane zostaną  na remont mieszkania rodziny Lesikowskich. Potrzeba 40 tys. złotych, aby chorujący na porażenie mózgowe Krystian mógł wychodzić na spacery. Okażmy wielkie i gorące serducha. Bez wsparcia finansowego od takich osób jak my wszyscy, wspólne spacery pozostaną nadal w sferze marzeń..

Niepubliczne Przedszkole „Szkrabki” i Szkoła Podstawowa im. Samuela Lindego działające na Ursynowie już po raz piąty  organizują Charytatywny Kiermasz Świąteczny, podczas którego można pomóc najbardziej  potrzebującym.

W tym roku środki z akcji przekazane zostaną na wsparcie rodziny Państwa Lesikowskich z Bydgoszczy,  podopiecznych Fundacji Rodziny Waksmundzkich PROJAN. Rodzice wychowują synka Krystiana,chorego na czterokończynowe porażenie mózgowe i padaczkę. Chłopiec  każdego dnia jest rehabilitowany różnymi metodami, dzielnie znosi wszystkie zajęcia i walczy o swoje zdrowie i sprawność.

Dzięki terapii Krystian potrafi samodzielnie usiąść, uklęknąć w łóżku, potrafi sam znaleźć swoją butelkę i się napić. Jest cudownym, wiecznie uśmiechniętym chłopcem– mówi Anna Waksmundzka, wiceprezes  Fundacji PROJAN.

Chłopiec mieszka wraz ze swoimi rodzicami i babcią na drugim piętrze bez windy, co uniemożliwia mu choćby wychodzenie na spacery. Marzeniem całej rodziny jest zapewnić Krystianowi godne i „normalne” życie, a przez barierę, jaką są schody „Krystian żyje jak w więzieniu, a nawet gorzej, bo więzień ma prawo do spacerów a Krystian nie…” To są słowa mamy Krystiana.

Administracja budynku, w którym mieszkają zgodziła się na zamianę mieszkania na lokal na parterze, pod warunkiem, że uda się go wyremontować.

-Niestety ich „mieszkanie marzeń” wymaga generalnego remontu, na który ich nie stać. Potrzebują ok. 40 tysięcy złotych, które my, jako placówki Fundacji ETO postaramy się zebrać podczas tegorocznej akcji charytatywnej- mówi Agnieszka Schaitter, wicedyrektor Niepublicznego Przedszkola „Szkrabki”.

Rodzina Lesikowskich

Rodzina Lesikowskich

Bez wsparcia finansowego od takich osób jak my wszyscy, wspólne spacery pozostaną nadal w sferze marzeń..- dodaje  Anna Waksmundzka.
Przedsięwzięcie jest ogromne. Łączy rodziców, dzieci a także kadrę oraz pracowników Fundacji. Cel jest szczytny. Nabywając świąteczne przedmioty wykonane przez dzieci wraz z nauczycielami, domowe ciasta i inne produkty, sprawimy że marzenia rodziny Lesikowskich  o nowym mieszkaniu spełnią się i Krystian będzie wychodził na spacery.

Na naszym kiermaszu można będzie nie tylko odczuć atmosferę Bożego Narodzenia, ale wziąć również udział w licznych atrakcjach. Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd, na rodzinne zdjęcia we wspaniałych świątecznych dekoracjach. Nie pozwolimy nikomu zmarznąć i zgłodnieć. Ciepłe przekąski i napoje będą czekać na Państwa.- dodaje Agnieszka Schaitter

Stanowiska kiermaszowe umieszczone zostaną w namiotach plenerowych. W programie imprezy jest także  loteria fantowa, aukcja przedmiotów wartościowych, występy klas szkolnych.

W zeszłorocznej akcji udało się zebrać, wylosować, wylicytować blisko 37 tys złotych na rzecz chorej na nowotwór układu nerwowego Kai Czerwińskiej.

Tegoroczny Charytatywny Kiermasz Świąteczny odbędzie się 2 grudnia(sobota) w godzinach 16-19, na terenie parkingu placówek Fundacji ETO, przy ul. J. Rosoła 10. Kiermasz został objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Ursynów.TV jest patronem medialnym Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego.

Wydarzenie na portalu  Facebook

Strona Kiermaszu

Film promujący tegoroczny Kiermasz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *