Przed nami III Warszawski Dzień Zwierząt

Już za tydzień sympatycy wszelkich gatunków fauny spotkają się w parku Agrykola by po raz trzeci obchodzić Warszawski Dzień Zwierząt. W sobotę, 19 maja, w godz. 12.00-18.00 na miłośników zwierząt – zarówno tych małych, jak i dużych – czekać będą liczne atrakcje.

W sobotę, 19 maja, park Agrykola opanują miłośnicy zwierząt oraz podopieczni wielu instytucji i organizacji prozwierzęcych. Organizatorem wydarzenia jest Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, ale atrakcje czekać będą nie tylko na psiarzy i kociarzy. Nie zabraknie pokazów, konkursów i porad dla wszystkich opiekunów i sympatyków „zwierzaków warszawiaków”.

Z pewnością najwięcej atrakcji przygotowaliśmy z myślą o właścicielach psów i kotów. Nie zapomnieliśmy jednak o innych, nawet tych najbardziej dzikich i egzotycznych mieszkańcach stolicy, których będzie można poznać na stoiskach zoo oraz miejskich lasów – zapewnia Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określanego popularnie jako Schronisko „Na Paluchu”.

Warszawski Dzień Zwierząt łączy wymiar edukacyjny i rozrywkowy. W programie wydarzenia są bowiem zarówno porady behawiorystów i pokazy pierwszej pomocy zwierzętom, jak i kącik fotograficzny czy zlot psów adoptowanych z Palucha. Zapraszamy do udziału w konkursach z nagrodami, pokazach psów pracujących i sportowych, a także warsztatach przygotowujących do nosework. Na stoisku Schroniska „Na Paluchu” będzie można uzyskać porady adopcyjne, wykonać adresatkę dla czworonoga oraz otrzymać grę planszową „Piesku, szukaj domu”.

Podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt uczestnikom towarzyszyć będą psy z Palucha. Właśnie one są ambasadorami bezdomnych zwierząt, które w schronisku czekają na nowe domy.

Wydarzenie, już po raz trzeci, poprowadzą Marzena Rogalska i Michał Olszański – dziennikarze znani z miłości do zwierząt. Na scenie dwukrotnie (o godz. 13.30 i 16.30) zaśpiewa Kasia Moś – piosenkarka działająca na rzecz zwierząt, uhonorowana statuetką „Przyjaciela Schroniska Na Paluchu”.

Więcej informacji na stronie Schroniska „Na Paluchu”. Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na portalu Facebook oraz obejrzenia filmów na YouTube.

W Warszawskim Dniu Zwierząt udział wezmą m.in.: Grupa Pomocy Kotom MRAU, SOS dla jamników, Fundacja Zwierzęca Polana, JOKOT, Fundacja Mikropsy, Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Fundacja Królewska, Fundacja Przygarnij Królika, Znajdki, Fundacja Azylu Koci Świat, Fundusz Migotkowy, Stowarzyszenie Mopsy w Potrzebie, OTOZ Animals Inspektorat Warszawa, Fundacja Bezdomniaki, Kundellos, Fundacja Azylu pod Psim Aniołem, Sposób na psa, Tre Ponti Polska, TROP Warszawa, PSOR – na ratunek psom, Kundellos, WashDog.