TwitterFacebookPinterestGoogle+

Rodzinnie wśród zwierząt

image_pdfimage_print

Sezon wakacyjny to idealny czas na aktywny odpoczynek w plenerze w otoczeniu przyrody. Z tego względu Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa (ul. Rydzowa 1A) zaprasza na piknik „Z rodziną wśród zwierząt”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 czerwca, w godz. 11.00-16.00.

Rozpoczynające się wakacje to doskonały moment by przypomnieć warszawiakom o tym, że by cieszyć się bogactwem leśnej przyrody nie muszą podróżować nigdzie daleko. Znajdą ją tu, w warszawskich lasach. Nie trzeba więc planować dalekich podróży, by w czasie urlopu móc zachwycić się pięknem otaczającej nas przyrody. Jak obfite w faunę i florę są stołeczne lasy będzie można przekonać się m.in. podczas sobotniego pikniku na który serdecznie zapraszam – mówi Karol Podgórski, dyrektor Lasów Miejskich – Warszawa.

Na dzieci i ich opiekunów czekają liczne atrakcje związane z ciekawostkami z życia mieszkańców stołecznych lasów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wybrać się na wycieczkę z ornitologiem i entomologiem, którzy w terenie opowiedzą o obiektach swoich naukowych zainteresowań, a także postarają się pokazać las z nieco innej perspektywy. W programie znajdują się również pokazy ptaków drapieżnych, które zaprezentują swoje doskonałe umiejętności lotnicze i łowieckie. Poza tym, co kryje się w koronach drzew, uczestnicy pikniku poznają również kilka tajemnic ssaków licznie zamieszkujących zielone tereny Warszawy. Opowiedzą o tym studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Istotnym elementem będzie stoisko leśnego szpitala, gdzie pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich – Warszawa opowiedzą, co dzieje się z rannymi zwierzętami, które do nich trafiają.

W czasie pikniku nie zabraknie dodatkowych wrażeń i rywalizacji. Rodziny będą mogły wziąć udział w konkursie podsumowującym cykl zajęć o zwierzętach, które w ciągu mijającego roku, w każdym miesiącu, prowadzili pracownicy Centrum. Konkurs pozwoli wyłonić rodzinę, którazapamiętała najwięcej cennych informacji przekazanych podczas wykładów. Głodnych nie tylko wrażeń zachęcamy do odwiedzania stoiska poświęconego specjałom leśnej kuchni.

Atrakcyjna oferta rozrywek szykuje się też dla najmłodszych uczestników pikniku. Na dzieci czekają m.in. teatrzyk lalkowy oraz kolorowanie leśnego graffiti. Organizatorzy przygotowali także zabawę w malowanie twarzy, uwielbianą przez maluchy. Podczas zabawy najmłodsi będą mieli okazję przeistoczyć się w jedno z dzikich zwierząt charakterystycznych dla warszawskich lasów.

Zachęcamy do odwiedzenia Centrum i wspólnej zabawy. Wstęp na piknik jest wolny. Zapisy obowiązują jedynie na konkurs podsumowujący cykl zajęć o zwierzętach leśnych.

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

Centrum to nie tylko budynek. To przede wszystkim przestrzeń do wspólnego odkrywania tajemnic przyrody. CEP-L otwarte jest dla gości w dni powszednie w godz. 7.30-15.30. Teren wokół budynku został zagospodarowany tablicami edukacyjnymi m.in. na temat budek lęgowych czy rodzajów drewna. Przy Centrum znajduje się również „polanka edukacyjna” z drewnianymi wiatami i miejscem na ognisko.

Zachęcamy do bieżącego zapoznawania się z ofertą CEP-L. Wszystkie informacje dotyczące aktualnego programu oraz zapisy na zajęcia dostępne są na stronie internetowej, a także na profilu na Facebook’u, gdzie poza informacjami o bieżącej działalności edukacyjnej można znaleźć również ciekawostki z życia warszawskich lasów.

Warszawscy leśnicy codziennie mają dużo pracy. Wystarczy przypomnieć, że lasy rozciągają się na powierzchni około 8100 hektarów, co stanowi około 15% powierzchni stolicy. Jest to obszar niezwykle bogaty zarówno w florę, jak i w faunę. W Warszawie najczęściej spotkać można sarny i dziki, ale występują tutaj również łosie, bobry, kuny, list czy borsuki.  Dlatego też poza dbałością o drzewostan leśnicy troszczą się również o jego mieszkańców. Szczególną opiekę sprawuje Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt „Marysieńka”, który niesie pomoc dzikim zwierzętom, które z powodu wypadków i innych zdarzeń losowych wymagają opieki, leczenia i rehabilitacji. Zadaniem Lasów jest również edukacja, a zajęcia są prowadzone m.in. w kabackim Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Audi rozpocznie produkcję drugiego elektrycznego modelu

Audi poszerza swą gamę modelową, wprowadzając do niej nowy samochód typu e-tron. Produkcja Audi e-tron Sportback rozpocznie się w zakładzie koncernu w Brukseli, w roku...

Czemu pszczoły tańczą a królowa śpiewa?

Drodzy Ursynowianie! Jako mieszkaniec naszej pięknej dzielnicy chciałbym zaprosić wszystkich na spotkanie, mające na celu przybliżenie niezwykle ciekawego świata pszczół. W na spotkaniu dowiemy się...

Samotny radny

Kamil Orzeł, radny dzielnicy Ursynów, ma słabość do ulic. Lubi widzieć je szerokie i otoczone parkingami. Znane są jego akcje blokowania wszystkiego co związane z...

Zamknij