TwitterFacebookPinterestGoogle+

Rowerowy plac zabaw, czyli PUMPTRUCK w okolicy tzw. „Górki Kazurki”

image_pdfimage_print

Na Ursynowie w okolicy tzw. „Górki Kazurki” powstanie rowerowy plac zabaw – umowa z wykonawcą została zawarta 11.04.2018 r. Przedmiotem umowy jest budowa rowerowego placu zabaw w okolicy tzw. „Górki Kazurki” (Trzech Szczytów) – Pumptrack Warszawa Ursynów, w ramach realizacji zadania z budżetu partycypacyjnego. Wartość umowy wynosi 405 900,00 zł, a planowany termin zakończenia prac to 31.07.2018 r.

  To bardzo potrzebna inwestycja, wpisująca się w sportowy wizerunek naszej dzielnicy. Plac będzie uzupełnieniem kilkunastu obiektów sportowych, w tym m.in. kilku wybudowanych w obecnej kadencji siłowni plenerowych, z których to obiektów korzystają aktywni mieszkańcy.  Sam tor stwarza możliwości obycia z rowerem oraz rozwija koordynację ruchową, a korzystanie z niego to prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową, bez względu na wiek – podkreśla Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Budowa obejmuje tereny we wschodniej części Parku Trzech Szczytów (Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK) przy ul. Belgradzkiej. Inwestycja jest realizowana w ramach realizacji zadania z budżetu partycypacyjnego pn.: „Rowerowy plac zabaw w okolicy górki Kazury (Trzech Szczytów) – Pumptrack Warszawa Ursynów„. Celem projektu jest udostępnienie terenu różnym grupom użytkowników – spacerowiczom, rowerzystom „tradycyjnym” i jazdy grawitacyjnej, rolkarzom. Podpisana umowa przewiduje budowę toru pumptrack dla początkujących i zaawansowanych (FLOW TRACK) wraz z infrastrukturą towarzyszącą, taką jak plac do wypoczynku, podjazd startowy, obiekty małej architektury oraz zagospodarowanie terenów zieleni.

Parametry toru pumptrack:

– powierzchnia toru: 1294,00 m2,

– powierzchnia asfaltowa w rzucie: 470,00 m2,

– długość toru w rzucie: 255,00 m,

– szerokość warstwy jezdnej toru: min. 170 cm,

– wysokość zakrętów (band) – nasyp/asfalt: 125/85 cm,

– grubość warstwy asfaltu: 5-7 cm.

Asfaltowy, tor rowerowy – PUMPTRACK składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania.  Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu zaprojektowano liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu.

Jest to ostatnia w tym miejscu inwestycja, przed planowanym zagospodarowaniem tego terenu. Teren parku jest bowiem objęty programem unijnym pn. „Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na obszarze m.st. Warszawy„.

źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

"MOJA GÓRKA KAZURKA" -prace dzieci
Finał konkursu „MOJA GÓRKA KAZURKA”

W Szkole Podstawowej nr 336 im. Janka Bytnara "Rudego" miała miejsce dzisiaj  niecodzienna uroczystość. Na wręczenie nagród i dyplomów laureatom międzyszkolnego konkursu plastycznego "MOJA GÓRKA...

Monte Kazury zdobyte!

Tak się zaczęło. Początek wyprawy pod szczytem Monte Kazura. Ekspedycja bez śniegu w trudnych warunkach, roztopy, błotko. Podczas zakładania obozu u podnóża szczytu z uczestnikami...

Zamknij