Rozpoczęła się V edycja konkursu „Ze Strażą Miejską bezpiecznie”

To już piąta edycja konkursu „Ze Strażą Miejską bezpiecznie”, organizowanego wraz z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. W drugim etapie w szranki stanęli przedstawiciele pięćdziesięciu warszawskich szkół.

Piątoklasiści, wytypowani w etapie szkolnym, zmierzyli się 8 lutego z pisemnym testem. Przez trzy kwadranse w siedzibie Straży Miejskiej przy Sołtyka odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem. Nie mieli większych kłopotów z odpowiedziami. – Najtrudniejsze pytania były chyba o uniwersalnej grupie krwi, za to najłatwiej było przy kodeksie drogowym – mówili podekscytowani uczestnicy tuż po złożeniu wypełnionych formularzy.

Do kolejnego etapu przejdą najlepsze drużyny z każdej dzielnicy. Będą miały czas do marca, by stworzyć pracę plastyczną na temat: „Bezpiecznie na drodze ze Strażą Miejską”, będą musiały też pokonać konkurencję sprawnościową – punktowane będą bowiem przejazd rowerem przez Miasteczko Ruchu Drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi 11 kwietnia w Teatrze Kamienica. Wszelkie informacje dotyczące kolejnych etapów będzie można znaleźć na stronie Straży Miejskiej.