TwitterFacebookPinterestGoogle+

Ruszyły zapisy do Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę”

image_pdfimage_print

Rozpoczęły się zapisy do 57. Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka. W piłkarskiej rywalizacji o ponad półwiecznej tradycji udział wziąć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Impreza organizowana jest przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Turniej „Gramy o Złotą Piłkę” dla wielu znakomitych piłkarzy był przepustką do wielkiego futbolu. Pierwsza edycja tych zmagań rozegrana została już w 1961 r. Dzięki temu turniej ten może szczycić się mianem najstarszej imprezy piłkarskiej skierowanej do dziewczynek i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów – wieku od 10 do 16 lat – w Polsce.

Przez wiele lat rozgrywania turnieju zmieniały się zasady, a same rozgrywki profesjonalizowały. Dziś w zawodach mogą uczestniczyć zespoły szkolne, domy dziecka, domy kultury, drużyny parafialne, a także „podwórkowe”. Każda z nich może składać się od pięciu do dziesięciu zawodników. W bezpośredniej rywalizacji na boisku uczestniczy jednak pięciu zawodników – czterech w polu i bramkarz.

Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców:

  • I grupa – roczniki 2001-2003;
  • II grupa – roczniki 2004-2005;
  • III grua – 2006 i młodsi.

Zapisy do 57. Turniej „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka będą przyjmowane do czwartku, 6 kwietnia. Zgłoszeń można dokonywać elektronicznie, a także osobiście.Więcej informacji o regulaminie zawodów można znaleźć tutaj. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Pierwszy mecz zawodów rozegrany zostanie 10 kwietnia. Rywaliuzacja prowadzona będzie na boiskach VII Ogródku Jordanowskiego (ul. Namysłowska 21), ośrodka „Moczydło” (ul. Górczewska 69/73) oraz ośrodka „Hutnik” (ul. Marymoncka 42). Wielki finał turnieju zostanie rozegrany na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3.

Turniej „Gramy o Złotą Piłkę” stał się przepustką do kariery m.in. dla braci Żewłakow, Jakuba Wawrzyniaka czy Dariusza Dziekanowskiego. Wszystko za sprawą łowców piłkarskich talentów, którzy przyglądają się prowadzonym rozgrywkom. W ubiegłorocznej edycji turnieju wystartowało 110 drużyn.

Aleksander Zaranek – sędzia piłkarski, główny organizator pierwszego po II wojnie światowej meczu piłkarskiego w wyzwolonej Warszawie. Startował w stołecznych klubach „Lauda”, „Ruch”, „YMCA”, „Orzeł”, „Skoda” i „RKS Okęcie”. Był pomysłodawcą i pierwszym organizatorem turnieju dla dzieci i młodzieży ,,Gramy o Złotą Piłkę”. Od 2002 r. turniej nosi imię jego twórcy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

wierszewmetrze.eu
Stolica zakwitnie poezją

Dwadzieścia siedem  tysięcy wierszy pojawi się w sobotę 1 kwietnia w przestrzeni miejskiej, kawiarniach, klubach i niezależnych księgarniach. Tego rodzaju promocji poezji jeszcze nie było....

Zapraszamy do udziału w wiosennych nasadzeniach

W nadchodzący weekend, 18-19 marca, zapraszamy warszawiaków do udziału w wiosennych nasadzeniach, które realizowane będą nad Wisłą, w lesie przy ul. Lucerny, a także na ponad...

Warszawa atrakcyjnym miejscem dla inwestycji

Warszawa we współpracy z ośmioma polskimi miastami, przy wsparciu agencji rynku nieruchomości, stworzyła raport dla przyszłych inwestorów. „Poland your place to invest 2017" to anglojęzyczna...

Zamknij