TwitterFacebookPinterestGoogle+

Są wspaniali! Podczas kiermaszu zebrali ponad 43 000 zł dla Krystiana

image_pdfimage_print

Tłumy ludzi o gorących sercach, wspaniała świąteczna atmosfera, moc atrakcji i ponad 43 000 zł dla Krystiana Lesikowskiego. To wstępny wynik tegorocznej zbiórki podczas Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego przez placówki oświatowe Fundacji ETO.

Niepubliczne Przedszkole „Szkrabki” i Szkoła Podstawowa im. Samuela Bogumiła Lindego, działające na Ursynowie, co roku organizują Charytatywny Kiermasz Świąteczny, podczas którego można pomóc najbardziej potrzebującym. Proces wyboru  osoby na rzecz której zespół placówek oświatowych  Fundacji ETO organizuje Charytatywny Kiermasz Świąteczny trwa około miesiąca. Każda klasa szkolna i przedszkolna zgłasza swojego kandydata. Następnie  Rada Pedagogiczna, Zarząd Fundacji ETO i każda klasa oddaje po  1  głosie  na wybrany cel. Wygrywa ten kandydat, który otrzyma najwięcej głosów.

W tym roku los uśmiechnął się do rodziny państwa Lesikowskich, podopiecznych Fundacji Rodziny Waksmundzkich Projan. Rodzice wychowują synka Krystiana,chorego na czterokończynowe porażenie mózgowe i padaczkę. Chłopiec mieszka wraz ze swoimi rodzicami i babcią na drugim piętrze bez windy, co uniemożliwia mu choćby wychodzenie na spacery. Administracja budynku, w którym mieszkają zgodziła się na zamianę mieszkania na lokal na parterze, pod warunkiem, że uda się go wyremontować. Potrzeba 40 tys. złotych, aby chorujący na porażenie mózgowe Krystian mógł wychodzić na spacery.

W pierwszą sobotę grudnia stoiska kiermaszowe rozstawione na parkingu szkolnym przy Rosoła10, zapełniły się ozdobami świątecznymi, rękodziełem artystycznym i smakołykami przygotowanymi przez dzieci, rodziców i nauczycieli z placówek oświatowych Fundacji ETO. Blisko 70 wolontariuszy z wielkim rozmachem przygotowało akcję charytatywną dla  Krystiana.

Zobacz jak uczestnicy kiermaszu pomagali rodzinie Lesikowskich

Podczas ostatnich akcji do celu dokładaliśmy się. W zeszłorocznej akcji udało się zebrać 37 tys złotych na rzecz chorej na nowotwór układu nerwowego Kai Czerwińskiej. Sfinansowaliśmy część kosztów operacji. W tym roku mamy po raz pierwszy szansę , aby naszą zbiórką zrealizować cały cel. Potrzeba 40 tys. złotych na remont mieszkania na parterze, żeby Krystian mógł wychodzić na spacery – mówi Agnieszka Bednarkiewicz Sowińska, dyrektor Szkoły Podstawowej im.Samuela  Bogumiła Lindego.

Wspaniali uczestnicy  najpiękniejszego kiermaszu spacerowali wzdłuż stoisk  udekorowanych świątecznymi stroikami, lampkami. Kupowali smakołyki, ozdoby świąteczne i inne cudeńka. Nie żałowali grosza na losy Loterii Charytatywnej, hojnie wrzucali datki do puszek przygotowanych przez Fundację Projan. Na aukcji zlicytowali 48 przedmiotów o unikatowej wartości. Wśród nich były: wodoodporny  telefon komórkowy  przeznaczony do używania w trudnych warunkach, naszyjnik i bransoletka w stylu buhu, drzewko z ptaszkiem, płyta „Ach świecie” z autografem Maryli Rodowicz i książka „Królowa jest tylko jedna”  oraz wiele innych cudeniek dla ciała i ducha. Najmłodsi uczestniczyli w zajęciach pokazowych z trenerami Legia Soccer Schools. Było wspólne kolędowanie, taniec i muzyka na żywo.

Uczestnicy zrobili  świąteczne zakupy, spędzili czas w przemiłej rodzinnej i świątecznej  atmosferze jednocześnie pomagając rodzinie Lesikowskich.

Z pierwszego przeliczenia zebranych pieniędzy wynika, że zebraliśmy ponad 43.000 zł! Dokładna kwota zostanie podana po odebraniu wszystkich przedmiotów z aukcji i przeliczeniu wszystkich pieniędzy przed bank! Dziękujemy- mówi Agnieszka Schaitter, wicedyrektor Przedszkola „Szkrabki”.

Co to się wczoraj działo …przerosło nasze najśmielsze oczekiwania…

2 grudnia 2017 roku to dzień, który na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.- czytamy na facebook.com/Krystian-Lesikowski-podaj-mi-rękę-ja-wstanę-na-nogi-522391274516878

To ogromna przyjemność móc pomagać. Na najpiękniejszy  Charytatywny Kiermasz Świąteczny zapraszamy za rok!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Pomóżmy godnie żyć Krystianowi. Charytatywny Kiermasz Świąteczny już w sobotę

Charytatywny Kiermasz Świąteczny zbliża się wielkimi krokami. W tym roku środki z akcji  przekazane zostaną  na remont mieszkania rodziny Lesikowskich. Potrzeba 40 tys. złotych, aby...

Zamknij