TwitterFacebookPinterestGoogle+

SMB Osiedle Kabaty: akcja przepustka

image_pdfimage_print

Władza niektórym zabiera resztki mózgu i sprawia, że podmiot, którym zarządzają traktują jak własność.

Miejsce akcji: wjazd na teren osiedla SMB Kabaty.
Główni bohaterowie: pracownik firmy ochroniarskiej oraz członek zarządu spółdzielni.
Dla lepszego zrozumienia sprawy dodam, że teren osiedla stanowią liczne bloki (kilkadziesiąt), instytucje takie jak ZUS, przychodnia, banki, poczta, restauracje, sklepy oraz mniejsze punkty handlowo-usługowe oraz ponad 7 tysięcy mieszkańców.

Zgodnie z rozporządzeniem władz osiedla wjeżdżającym, którzy nie mają wykupionych miejsc parkingowych wydawane są „przepustki” upoważniające do przekroczenia szlabanu. Oczywiście ich ilość jest mocno ograniczona. Powiedzmy kilka dla przychodni, ZUS-u czy dostawców i 30 dla gości. Przypominam – 7 tysięcy mieszkańców.

Efekt?

W dniu 13.03 na teren osiedla nie wpuszczono: poczty, kurierów, pacjentów przychodni (np. matki z gorączkującym dzieckiem), lekarza na wizytę domową oraz… karetki z transportem krwi.
Ochroniarz, który zignorował zakaz i wpuścił pacjenta przychodni dostał karę 500 zł.

Nie wiem jak nazwać takie coś. Dla mnie to zwyczajnie ograniczenie swobód obywatelskich. Wyobraźcie sobie, że chcesz zaprosić gości, a oni muszą zostawić samochód 3 km od twojego domu. Kupiliście pralkę, ale dostawca nie może wjechać, więc musicie ją nieść 500 m. Tego, że nie mogą wjechać samochody z obsługi albo karetka nawet nie trzeba komentować. Skargi mieszkańców oraz firm, które wynajmują lokale od spółdzielni nie pomagają. Po wielkiej awanturze ZUS dostał DWIE przepustki.
Przed wprowadzeniem „przepustek” na osiedlu można było znaleźć bez większego trudu miejsce do zaparkowania. Jest tam sporo parkingów publicznych.
Inicjator i pomysłodawca tych zakazów potrafi przyjść do pomieszczenia ochrony i nakazać opróżnienie prywatnej torby w celu kontroli jej zawartości lub zrobić „przegląd” lodówki i szafek.

bw

źródło: znalezione w internecie dzięki mieszkańcom SMB Osiedle Kabaty

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

„Samochodziarze” stworzą wytyczne organizacji ruchu rowerowego

6 marca w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podpisano umowę na opracowanie podręcznika zawierającego wytyczne bezpiecznej organizacji ruchu rowerowego. Za jego stworzenie odpowiedzialna będzie Krajowa Rada...

„Pomóż mi być takim jak Ty.” Zagłosuj na projekt Powiślańskiej Fundacji Społecznej

„Łobuz”, „nieuk", „patologia"... Pomóż nam to zmienić. Podaruj chwilę radości biednym i zaniedbanym dzieciom. Pozwól, by dzieci pierwszy raz spędziły wakacyjny czas poza domem. Aby...

Włamali się by ukraść alkohol. Teraz są w areszcie

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego ursynowskiego komisariatu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do pomieszczenia należącego do lokalu gastronomicznego znajdującego się na terenie dzielnicy....

Zamknij