TwitterFacebookPinterestGoogle+

Sposób na kłoPOT

image_pdfimage_print

Pierwsze cieplejsze dni. Ważne spotkanie biznesowe, a może trudna rozmowa z partnerem czy kontrahentem. I wtedy pojawia się niechciany gość. Czujesz, jak zaczynasz się pocić i wiesz, że już za chwilę trudno Ci będzie myśleć o czymkolwiek innym. Jak teraz dyskretnie wyjść? I co pomyśli Twój rozmówca?

Jeśli nadmierna potliwość to również Twój kłopot, sprawdź, co możesz zrobić, żeby się z nim skutecznie uporać.

Jednym z polecanych sposobów jest zabieg z wykorzystaniem rozcieńczonego botoksu (toksyny botulinowej).

Upragniony spokój

Wystarczy tylko jeden zabieg, żeby aż przez sześć do ośmiu miesięcy bardzo wyraźnie zmniejszyć uciążliwości związane z nadmiernym poceniem się. W miejsca nadmiernego wydzielania potu wstrzykiwany jest botoks, oczywiście po uprzednim znieczuleniu. Dzięki jego działaniu gruczoły potowe nie otrzymują impulsów nerwowych, stymulujących je do działania.

Powtarzając zabieg, można przedłużyć czas utrzymywania się jego efektów aż do około roku.

Mankamentem tej metody jest nieprzyjemne odczucie podczas wstrzykiwania toksyny botulinowej. Warto jednak wiedzieć, że nadmierne pocenie jest nie tylko kłopotliwe estetycznie, ale że jest to również choroba.

ICD 10: R61

Takie właśnie zostało oznaczone w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób nadmierne pocenie, podzielone dodatkowo na miejscowe, uogólnione i nieokreślone. Nie bez przyczyny, ponieważ naprawdę potrafi ono utrudnić życie.

Dr Hratch Karamanoukian z nowojorskiego Centrum Nadmiernego Pocenia pisze:

„Etiologia nadmiernego pocenia jest nieznana; dotyka ono w takiej czy innej formie 10% populacji. Wiadomo, że powoduje dysfunkcje w obszarze zawodowym, emocjonalnym i społecznym.” Na przykład: „Pacjenci z nadmiernym poceniem dłoni mówią, że zaburza to ich relacje z innymi ludźmi. Nie chcą ściskać dłoni innych ludzi z obawy przed wykluczeniem z grona partnerów biznesowych czy przyjaciół.”

 

– To jednak tylko kilka powodów, dla których warto poradzić sobie z nadmiernym poceniem – mówi dr Agnieszka Więckiewicz z gabinetu medycyny estetycznej Royal Estetica – Bardzo ważne jest również podarowanie sobie luksusu życia pozbawionego lęku przed nieprzyjemnym zapachem i nieestetycznym wyglądem.

Jeśli również jesteś tego zdania, rozważ zabieg z wykorzystaniem botoksu, który może tu być bardzo pomocny.

Wykorzystane źródła:

realsef

eliminatesweting

appswhoint

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Wielka Parada 40-lecia Ursynowa

Z okazji jubileuszu 40-lecia Ursynowa, Urząd Dzielnicy Ursynów organizuje Wielką Paradę. Ursynów będzie pierwszą dzielnicą, która zaproponowała taką forma uczczenia ważnego święta. Parada odbędzie się...

Podwórka marzeń w Multimedialnym Parku Fontann

W niedzielę, 28 maja od godz. 11.00, Warszawa zaprasza dzieci na plenerowy piknik rodzinny „Warszawa dzieciom". Z okazji Dnia Dziecka na Podzamczu powstaną podwórka marzeń,...

Mecz o wszystko!

Są mecze, w których nie ma już miejsca na kalkulację. Nikt nie zastanawia się nad następnym starciem, nam kolejnymi etapami przygotowań. Świadkami takiego meczu będziemy...

Zamknij