TwitterFacebookPinterestGoogle+

Straż Miejska m.st. Warszawy odda hołd Walczącej Warszawie

image_pdfimage_print

Kwiaty składane w miejscach pamięci, kompania reprezentacyjna, poczty sztandarowe, honorowe posterunki – Straż Miejska m.st. Warszawy pamięta o Walczącej Warszawie i jej Bohaterach. Funkcjonariusze wezmą udział w powstańczych uroczystościach organizowanych na terenie stolicy.

Stołeczna straż miejska od lat wspiera środowisko kombatantów, włączając się w przebieg uroczystości upamiętniających powstańczy zryw i jego Bohaterów. Jak co roku warszawscy strażnicy wezmą udział w uroczystościach organizowanych na terenie miasta, będą również dbać o bezpieczeństwo ich uczestników.

 Bieg Powstania Warszawskiego

Osiemnastu funkcjonariuszy warszawskiej straży miejskiej wzięło  udział w sobotnim Biegu Powstania Warszawskiego. Jak zgodnie podkreślają strażnicy – kolejność na mecie nie ma dla nich znaczenia, najważniejsza jest możliwość oddania hołdu Bohaterom w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 Złożenie wieńców w blisko 400 miejscach pamięci

W noc poprzedzającą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego funkcjonariusze stołecznej straży miejskiej wspólnie z harcerzami w niemal 400 miejscach pamięci złożą wiązanki i zapalą znicze. Jest to już stały element działań strażników związany z organizowanymi obchodami.

 Uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego

Szczególnym miejscem pamięci dla warszawskich strażników miejskich jest Kopiec Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godz. 21.00 odbędą się uroczystości, w trakcie których straż miejska wystawi kompanię reprezentacyjną, poczet sztandarowy i honorowe posterunki. Jak co roku na Kopcu zapłonie Ogień Pamięci, który Sztafeta Pokoleń przyniesie z Grobu Nieznanego Żołnierza. Ogień przez 63 dni będzie podtrzymywany przez funkcjonariuszy straży miejskiej.

Ponadto strażnicy miejscy wezmą udział m. in. w uroczystościach przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela”, w uroczystym Apelu Poległych przy pomniku Powstania Warszawskiego, jak również podczas uroczystości przy pomniku „Mokotów Walczący 1944”. Ponadto będą obecni w trakcie uroczystościach na placu Piłsudskiego podczas zmiany posterunku honorowego i składania wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku „Gloria Victis”, a 5 sierpnia oddadzą hołd ludności cywilnej Woli przy pomniku Ofiar Rzezi Woli.

informacja prasowa

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W dniach 29 lipca – 5 sierpnia 2017 r. odbędą się w stolicy uroczystości związane z obchodami 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystości na Ursynowie. Niedziela,...

„Warszawa walcząca” – teledysk Funky Tank

Klip z piosenką pt. "Warszawa walcząca" powstał specjalnie z myślą o rocznicy Powstania Warszawskiego. Jest on dedykowany największemu zgrupowaniu partyzanckiemu Puszczy Kampinowskiej  , które wspierało Powstanie...

Dzieci przed pomnikiem Małego Powstańca
Młodzi warszawiacy oddadzą hołd swoim rówieśnikom

Dzieci biorące udział w programie „Lato w mieście" dzisiaj o godz.10 złożą hołd najmłodszym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Najpierw na placu Zamkowym ustawią się w znak...

Zamknij