TwitterFacebookPinterestGoogle+

Świadomym seniorem jestem ja”[ZAPROSZENIE]

image_pdfimage_print

Serdecznie zapraszamy osoby w wieku emerytalnym do udziału w projekcie pt. „Świadomym seniorem jestem ja” realizowanym w 2017 roku finansowanym ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Program ma na celu aktywizację, integrację oraz zapobieganie marginalizacji i izolacji osób starszych. Obejmuje on siedem wykładów dydaktycznych prowadzonych od maja do grudnia 2017 roku przez doświadczonych specjalistów, trenerów.

Maj 2017
25.05.2017., czwartek , godz. 12.00 ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO 60. SIEDEM NAWYKÓW SKUTECZNEGO DZIAŁANIA – wzmacnianie indywidualnego potencjału, radzenie sobie z życiowymi wyzwaniami, jak radzić sobie z manipulacją.

25.05.2017., czwartek, godz. 15 30 BEZPIECZNY SENIOR – świadome, bezpieczne postępowanie z współczesnymi zagrożeniami; kradzież, cyberprzestrzeń, wyłudzenia itp.

Czerwiec 2017

02.06.2017., piątek, godz. 12.00 PIERWSZA POMOC – bezpieczne postępowanie w przypadku zagrożeń wypadkami w domu, nagłymi chorobami, omdleniami itp.

08.06.2017., czwartek, godz. 12.00 WSZYSTKIE DZIECI SĄ NASZE – zajęcia z wiedzy o rozwoju oraz opiece  nad dzieckiem, dialog i integracja międzypokoleniowa.

20.06.2017., wtorek, godz. 12.00 AKTYWNY I ASERTYWNY SENIOR – aktywna i pomyślna starość, asertywność seniora w rodzinie i życiu społecznym, przemoc i dyskryminacja.

II połowa września 2017. BABIE LATO – VISAGE – SPOTKANIE ZE STYLISTĄ

II połowa września 2017. ZDROWE ODŻYWIANIE SPOSOBEM NA ŻYCIE  – JAK ZDROWO ODŻYWIAĆ SIĘ ABY CZUĆ SIĘ DOBRZE
Dla osób aktywnie uczestniczących w zajęciach zaplanowano  dwa spotkania integracyjne

I połowa października 2017. PIKNIK INTEGRACYJNY W LESIE KABACKIM – interaktywne zajęcia w terenie na podsumowanie projektu.

I połowa grudnia 2017. W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU – spotkanie seniorów, którzy brali udział w projekcie

Miejscem realizacji projektu jest NATOLIŃSKI OŚRODEK KULTURY przy Ul. NA UBOCZU 3

Uwaga!
Niniejsze propozycje mogą ulec modyfikacjom. Prosimy o monitorowanie strony internetowej Stowarzyszenia Pacjent Polski www.pacjent-polski.pl lub kontakt z sekretariatem NOK pod numerem telefonu 22 409 29 31.

źródło: ursynow.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Rosnowskiego: kolejny etap budowy połączenia Ursynowa z Konstancinem

Urząd dzielnicy Warszawa Ursynów informuje: "Jeszcze niedawno, z powodu konieczności respektowania, wynikających z Ustawy o ochronie przyrody, zasad ochrony kilku gatunków ptaków, trzeba było zachować...

Noc Muzeów 2016 w Salezjańskim Muzeum Misyjnym ul. Korowodu 20
Noc Muzeów na Ursynowie

W sobotę na Ursynowie startuje Noc Muzeów. W kilku lokalizacjach czekają na mieszkańców  naszej dzielnicy liczne atrakcje. Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza mieszkańców do udziału w...

Książka „STOP oszustom. Jak nie dać się oszukać”
I ty nie daj się oszukać [ WYWIAD]

Z Bożeną Kultys, autorką książki „STOP oszustom. Jak nie dać się oszukać” , oraz redaktorką serwisu www.stop-oszustom.pl rozmawia Dariusz Maciejewski: Dariusz Maciejewski: Media nieustannie informują...

Zamknij