TwitterFacebookPinterestGoogle+

Umowa na budowę Dzielnicowego Ośrodka Kultury na Ursynowie podpisana

image_pdfimage_print

Dzisiaj podpisana została umowa na budowę Dzielnicowego Ośrodka  Kultury na Ursynowie. Inwestycja ruszy za parę tygodni. Miasto na realizację planowanego  u zbiegu ulic Indiry Gandhi i al. Komisji Edukacji Narodowej  centralnego obiektu kulturalnego przeznaczy blisko 21,4 mln zł. To największa po budowie Szpitala Południowego, ursynowska inwestycja ostatnich lat.

W wydarzeniu wzięli udział  udział: przedstawiciele władz Warszawy, dzielnicy Ursynów  radni miejscy i dzielnicowi  oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji.

– Na Ursynowie funkcjonują małe kluby i spółdzielcze domy kultury. Dzielnicowy Ośrodek Kultury pozwoli funkcjonować ze znacznie większym rozmachem i objąć szerszy niż dotąd obszar. Będzie to już druga samorządowa instytucja kultury na terenie dzielnicy Ursynów – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy i dodaje – Mam nadzieję, że tę największą obok budowy Szpitala Południowego dzielnicową inwestycję uda się zakończyć zgodnie z harmonogramem i Ursynowskie Centrum Kultury rozwinie szybko skrzydła umożliwiając mieszkańcom lepszy dostęp do wydarzeń kulturalnych: koncertów, spektakli czy wystaw, jak również warsztatów dla dzieci i młodzieży w ramach edukacji kulturalnej.

Ursynowski Dom Kultury zlokalizowany będzie w dzielnicy Ursynów u zbiegu ulic Indiry Gandhi i al. Komisji Edukacji Narodowej.  Zostanie zbudowany na działce  o powierzchni 15 494 m2 należącej do Miasta Stołecznego Warszawy.

– Tutaj, obok ursynowskiego Ratusza, gdzie marzyciele widzieli przyszłe Centrum Ursynowa, za kilkanaście dni rozpocznie się budowa centralnego obiektu kulturalnego na Ursynowie, obiektu na miarę aspiracji i potrzeb wszystkich mieszkańców naszej  dzielnicy.  Powstał już dzielnicowy ośrodek kultury na Zielonym Ursynowie. Zmierzyłem się też w tej kadencji  z kilkoma innymi przedsięwzięciami, których realizacja wydawała się przez wiele lat mało realna, między innymi uruchomienie komunikacji na ul. Baletowej, o co mieszkańcy zabiegali od 40 lat, tak więc cieszę się, że mam szansę być ambasadorem i tego spełniającego się marzenia mieszkańców Ursynowa, pamiętając, co mówił nasz noblista Czesław Miłosz:  „a więc pamiętaj – w trudną porę marzeń masz być ambasadorem”– mówi Robert Kempa, Burmistrz Dzielnicy Ursynów.

Jaki będzie Dzielnicowy Dom Kultury przy ul. I.Gandhi?

Na parterze zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na 2. i 3. piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana, jako sala baletowa (po złożeniu foteli). Łączna powierzchnia użytkowa to 3 421,58 m². Przed budynkiem zostanie wybudowany parking na 107 miejsc postojowych.

Jest to pierwszy dla tzw. Wysokiego Ursynowa dzielnicowy dom kultury. Będzie prowadził działalność w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury. Obejmie ona edukację kulturalną, animację i rozwój amatorskiego ruchu artystycznego oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego i lokalnej tradycji.

W ramach postępowania na realizację tego zadania inwestycyjnego wpłynęło 8 ofert. Koszt inwestycji to 21 398 356,06 zł brutto. Wykonawcą inwestycji, jest Moris – Polska Sp. z o.o.

–  Posiadamy solidne zaplecze techniczne oparte na specjalistycznym parku maszynowym i sprzętowym.Zaufaniem obdarzyło nas już ponad 500 klientów. Inwestycję rozpoczynamy 4 czerwca. Wszystkie prace wykonamy zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 31 sierpnia 2018 r.– mówi   Maurycy Bryła , Prezes Zarządu Moris Polska Sp z o.o.

Środki na budowę Dzielnicowego Ośrodka Kultury są przewidziane w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy.

 

Komentarze

1 komentarz

  1. zwykły człowiek Odpowiedz

    Pan Maurycy Bryła wykonał inwestycję za 1,4 mln z opóźnieniem zaledwie 2,7 m-ca. Mamy nadzieję że ta pójdzie szybciej. Dzięki Bogu kary pokrywają podwykonawcy, a Moris-Polska wychodzi na swoje. Polecamy tego wykonawcę wszystkim inwestorom – giełdowym 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Puławska: kolizja czterech aut

Na Puławskiej przy Baletowej doszło do kolizji czterech aut: ciężarówki i samochodów osobowych. Ruch w kierunku Piaseczna jest zablokowany. Na miejscu są służby miejskie: karetki, straż...

Podtopiona posesja.fot.facebook.Paweł Lenarczyk
Zmiany klimatu są już na Ursynowie-przygotujmy się

W ramach prac nad Warszawską Strategią Adaptacji do zmian klimatu, miasto oddaje głos mieszkańcom. Konsultacje społeczne odbywają się w poszczególnych dzielnicach. Zapraszamy  mieszkańców Ursynowa do...

Volkswagen Arteon Innowacyjne systemy asystujące

Arteon to model z rodziny gran turismo – samochód stworzony do pokonywania dalekich odległości. W czasie długich podróży komfort kierowcy zapewnia między innymi nowy, aktywny...

Zamknij