TwitterFacebookPinterestGoogle+

Ursynów: zatrzymane w kadrze

image_pdfimage_print

Panie redaktorze. Kiedyś, dawno temu, na stronach portalu pojawiały się migawki. Takie skrótowe informacje o Ursynowie. Brakuje mi tego. Postanowiłam sama sobie zrobić prezent i przesłać kilka moich spostrzeżeń ursynowskich zanotowanych obiektywem.

Świat parkujących inaczej nie zmienił się. Na parkingu przy Rosoła pojawił się lekko ciężki transport prosto z Lublina. Przy okazji rozjechał trawnik. Dokumentnie.

Na parkingu za urzędem dzielnicy Ursynów sytuacja jak opisywał pan redaktor wielokrotnie. Nic się nie zmieniło. Dla samochodu ochrony powinni zrobić wjazd bezpośredni do stanowisk pracy ochroniarzy.

Jadąc do urzędu spotkałam w autobusie pana, który pachniał mało elegancko. Spał. Nie budziłam człowieka a nazwałam pana Jan Smrodek.

20161215_095808

Przy Belgradzkiej/KEN zobaczyłam punkt sprzedaży choinek. Ceny wysokie. Wolę sztuczną.

choinka_belgradzka

Po załatwieni spraw w urzędzie, szybko i sprawnie jak to w ursynowskim Ratuszu bywa od lat, i wyjściu na parkingu zobaczyłam nową drogę na środku trawnika. Między kościołem a budynkiem urzędu. Czyżby już robiono dojazd do przyszłej budowy ursynowskiego domu kultury?

choinki-za-urzedem

Do centrum pojechałam metrem ale na Ursynów wracałam taksówką. Jechałam przez Świętokrzyską. Piękna ulica, ładnie oświetlona. Coraz więcej ludzi spacerujących i piękna ścieżka rowerowa. Wszystkim ursynowianom życzę wesołych i radosnych Świąt. Iza z Ursynowa.
swietokrzyska

***

ps.

na pierwszym zdjęciu uchwyciłam w kadrze właściciela chodnika i samochodu parkującego za parkingiem przy Rosła i Jeżewskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

projektu przedłużenia ul. Belgradzkiej, fot mieszkańców
Mieszkańcy chcą węższej Belgradzkiej-bis

Mieszkańcy okolicy Kazury są zaniepokojeni, tym że zarząd dzielnicy Ursynów chce wybudować obok ich budynków nową czteropasmową drogę. Chodzi o przedłużenie ulicy Belgradzkiej. Droga ma...

Koordynacja świateł w al. KEN

Duże zmiany w organizacji ruchu na Ursynowie. Wprowadzimy koordynację sygnalizacji świetlnej na al. KEN. Będzie też bezpieczniej – pojawią się wydzielone lewoskręty. To drugi etap...

Koordynacja świateł w al. KEN

Duże zmiany w organizacji ruchu na Ursynowie. ZDM wprowadzi koordynację sygnalizacji świetlnej na al. KEN. Będzie też bezpieczniej – pojawią się wydzielone lewoskręty. To drugi...

Zamknij